№632 від 05.12.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Аграрний сектор
Минулого року ТОВ НВП “Вестагротех” відзначило п’ять років від свого заснування. За цей час товариство реалізувало сільгосппідприємствам Рівненщини та Волині 10 сучасних молочних комплексів та здало їх в експлуатацію. На наступні п’ять років планує подвоїти обсяги продати і встановити в господарствах цих областей 20 новітніх молочних комплексів. “Тож поки дехто боровся за євроінтеграцію на словах, каже директор ТОВ НВП “Вестагротех” Микола КОЗАКЕВИЧ (на фото), ми робили справу: впроваджували на українських фермах передові європейські технології, аби на столах українців були тільки високоякісні молочні продукти вітчизняного виробництва”.
10 років тому мені пощастило потрапити на зустріч з доктором Хольдером Брукнером представником німецької компанії WestfaliaSurge, яка вже тривалий час активно позиціонувала себе в аграрному секторі України. Ми знайшли з ним спільну мову, після чого я став її офіційним дилером на Рівненщині та Волині. Сьогодні ця компанія працює під брендом GEA Farm Technologies. Це світовий виробник доїльної техніки, обладнання для охолодження молока, комп’ютерних систем управління стадним господарством, у тому числі утриманням і годівлею тварин, а також засобів для гігієни тварин та техніки для видалення і переробки гною. Тісно співпрацюючи з його дочірнім підприємством компанією “ГЕА Фарм Технолоджіз Україна”, ми пропонуємо сільгосппідприємствам Рівненщини та Волині постачання і монтаж якісного технологічного обладнання для тваринницьких ферм із будьякою кількістю поголів’я стада, різні типи і комплектацію доїльних залів, компетентні консультації та технічний супровід будівництва або реконструкції корівників, відпрацьовану систему гарантійного і сервісного обслуговування.
Які чинники забезпечили Вашому підприємству успіх на ринку?
Результативній роботі підприємства сприяли моя фахова освіта інженерамеханіка сіль
ськогосподарського виробництва (у 1982 році закінчив у Києві Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію нині Національний університет біоресурсів і природокористування України), набутий на Рівненському заводі тракторних агрегатів 17річний виробничий досвід, постійні ділові поїздки та зустрічі з керівниками сільгосппідприємств у регіонах. Я терпляче роз’яснював їм переваги нових європейських технологій, які забезпечують високу якість молочної продукції. Справа посувалася повільно, молоко на той час було по 70 копійок і нікому не потрібне. Пригадую, як керівник приватноорендного сільськогосподарського підприємства імені Шевченка, що в селі Угринів Горохівського району Волинської області, Андрій Турак казав мені: “Яке там молоко його дешевше виливати, ніж здавати державі”.
Пройшло десять років. Нині депутат Волинської обласної ради Андрій Антонович Турак дуже задоволений співпрацею з НВП “Вестагротех”. Спільними зусиллями нам вдалося створити замкнутий цикл молочного виробництва від виробництва кормів та вирощування здорової худоби до виготовлення екологічно чистої продукції. Минулого року в Угринові відкрили сучасний переробний завод, який випускає під торговою маркою “УгринівМолоко” натуральні екологічно чисті продукти пастеризоване коров'яче молоко жирністю 3,2% та 2,5%, сметану жирністю 22% та 15%, кефір жирністю 2,5% і знежирений до 1%.
Чи достатня, на Вашу думку, державна підтримка молочної галузі?
В Україні за 9 місяців поточного року поголів’я худоби зросло на 2,6% і сягнуло 5,2 мільйона голів, у тому числі 22% у фермерських господарствах. Звісно, ті з них, що озброєні новими технологіями, можуть забезпечувати набагато кращу якість продукції, ніж у приватному секторі або в тих фермерів, які працюють за дідівськими технологіями. Слід відзначити, що сьогодні держава, нарешті, повернулася лицем до села: значно зросли закупівельні ціни на молоко до 4.505.00 грн/л, а високоякісна продукція таких молочних комплексів, як у ТОВ СПГ імені Воловікова, і за 5.00 грн/л. На мою думку, нині в молочній галузі склалася сприятлива кон’юнктура для її розвитку, оскільки ринок молока вимагає і кількості, і якості. Ті, хто це розуміють, мають справу з підприємством “Вестагротех”. Наступного року ми працюватимемо і у Волинській, і у Рівненській областях. Зокрема, в ТОВ СПГ імені Воловікова, що в Гощанському районі, вже затверджена концепція проекту новітнього молочного комплексу, який буде реалізований за участю нашого підприємства протягом 20142015 років.
* * *
Розмова завершилась, але я буду в боргу пед колегами і друзями Миколи Козакевича, якщо не згадаю, що в школі він був найкращим учнем, непогано вчився в академії, пройшов школу студентських будівельних загонів. Постійний потяг до чогось нового, перспективного сенс життя Миколи Миколайовича. Торік у Києві, в НУБіП України, з нагоди 30річчя випуску відбулася тепла зустріч з однокурсниками, для яких він завжди був беззаперечним авторитетом.
Сьогодні Миколі Козакевичу вже за 50 років час, коли все здобуто, напрацьовано і створено, коли вже потрібно віддавати дітям, внукам, людям. Діти, яких він залучив до свого бізнесу, колектив, який рухає цей бізнес, опора в житті Миколи Миколайовича, джерело поетичного натхнення. Віршам він довіряє сокровенне:
Піднімаюсь і падаю…
Піднімаюсь і падаю…
На хребцях волочу хрестовиння,
Просолилось лахміття лляне.
Я земне боготворне створіння,
Час суддя, вознесе прокляне…
Через 35 років після закінчення школи Миколі Козакевичу вдалося організувати зворушливу зустріч однокласників. Наступного року буде 25 років з того часу, як відселили з чорнобильської зони жителів його рідного села. Практично вже є камінь для відкриття 12 травня 2014 року пам’ятного знаку, присвяченого цій сумній події. “Люди, які жили в нашому селі, заслуговують на добру пам’ять про них”, переконаний Микола Козакевич.
ТОВ НВП “Вестагротех”
33024, м. Рівне, вул. Млинівська, 18;
тел./факс: (0362) 61-06-16,
моб. тел.: (050) 186-99-40;
e-mail: westagroteh@ukr.net
05.12.2013 | Олександр ОЛЬХОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 05.12.2013p. На головну сторінку |