№632 від 05.12.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Поради лікаря
Зарядка для людей старшого віку може тривати від 15 до 30 хвилин, залежно від того, наскільки тренованою є особа. Краще робити її вранці.
У ранковому комплексі можуть бути до десяти вправ. З часом їхню кількість збільшують, коли вправи добре засвоєні і хочеться додати навантажень.
У похилому віці слід обережно ставитися до вправ, які вимагають значного напруження м’язів. Вибирайте зручне положення. Найкраще починати вашу зарядку просто в ліжку.
Можна також сидіти на зручному стільці із прямою спинкою чи спертися на бильце ліжка.
Починають, як правило, з простих рухів ходьба на місці або потягування. Перехід з вертикального положення у горизонтальне і навпаки у багатьох людей похилого віку, та ще таких, які не звикли до фізкультури, може викликати неприємні відчуття. Тому стежте за самопочуттям.
Для покращання кровотоку у дрібних кровоносних судинах корисно включати у заняття вправи для пальців, кистей рук і стоп. Ці вправи можна робити як на початку, так і в кінці зарядки.
Біг, підстрибування і стрибки пов’язані з великим навантаженням на організм, тому для людини нетренованої можуть бути небезпечними. Заміняйте їх швидкою ходьбою або пружними рухами ніг, під час яких стопи не відривають від підлоги.
Не намагайтеся встановити рекорди спритності, швидкості та сили. Через кожні 23 вправи слід вирівнювати дихання.
Після зарядки корисні водні процедури. Це може бути душ, контрастний душ, обтирання.
05.12.2013 | Головний лікар ОЦЗ Микола ЮЗВЕНКО |
Рівне-Ракурс №10 від 05.12.2013p. На головну сторінку |