Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №639 від 16.01.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Позиція

Олег ЧЕРВОНЮК: “Для того, щоб щось мати, потрібно працювати”

Олег ЧЕРВОНЮК: “Для того, щоб щось мати, потрібно працювати”

Саме це на перший погляд просте і зрозуміле усім гасло сьогодні в нашій країні у найбільшому дефіциті. Поки одні чекають “манни небесної” від Євросоюзу, інші сподіваються на мільярдні інвестиції від Росії. Але чомусь забувається проста істина ­ на своїй землі потрібно вміти господарювати, тобто виробляти продукцію, яка може продаватися не лише в Україні, але й на світових ринках.

Тоді не потрібно буде шукати гроші, щоб залатати дірки в бюджеті, якого і так не вистачає для нормального функціонування країни. Як це потрібно робити, можна побачити на прикладі Рівненського “Льонокомбінату”, власником якого вже не один рік є Олег Червонюк.

Так, минулого року підприємство стало прибутковим, що для відродженого з руїн промислового гіганта є дуже хорошим показником. Але на цьому його власник не заспокоївся. На 2014 рік плани ще масштабніші.

У цьому році планується запустити котельню на твердому паливі. Для чого? Все дуже просто ­ виробництво тканин вимагає значних обсягів тепла, і тому одним із чинників здешевлення рівненських тканин є економія на теплі.

Реально досягнути цього можна лише відмовившись від дорогого природного газу на користь альтернативних джерел енергії. Фахівці підприємства, прорахувавши різні варіанти, зупинилися на щепі ­ відходах деревообробки, які сьогодні просто викидаються на смітник. Майбутня котельня буде в якості пального споживати щепу із вологістю в 50%. Тобто, це гілля дерев, яке сьогодні не використовується.

Здавалося б, така революційна технологія повинна отримати підтримку нашої влади, яка всі останні роки говорить про необхідність пошуку альтернативних джерел отримання теплової енергії. Мало того, що на цей проект не затрачено жодної копійки з бюджету, ще й в Олега Червонюка виникли чималі труднощі в отриманні необхідного для будівництва котельні обладнання.

Ситуація, на жаль, типова для нашої економіки ­ виробництво повинне шукати шляхи здешевлення продукції, а наші чиновники, особливо середньої ланки, роблять цей і без того складний процес ще важчим. Тож не дивно, що тих, хто займається в Україні реальним виробництвом, у нас дуже і дуже небагато.

Однак, попри всі перепони, Рівненський “Льонокомбінат” продовжує рухатися вперед, і вже в цьому році підприємство матиме свою автономну котельню, яка дасть можливість додатково здешевити тканини. До того ж на підприємстві розпочалася масштабна реконструкція чергового цеху, який не працював більше двадцяти років. Планується, що на нових площах буде розгорнуто виробництво нового виду продукції ­ плюшевої тканини та велюру.

У 2014 році розвиватиметься й швейне виробництво на Рівненському “Льонокомбінаті”. Це, в свою чергу, дасть можливість працевлаштувати ще чимало рівнян. До того ж завершується облаштування власного фірмового магазину, на який так очікують рівнян і який дасть змогу купувати якісний та недорогий одяг рівненського виробництва. Отож, давнє гасло українських патріотів “свій до свого по своє” в Рівному стає реальністю.

16.01.2014Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 16.01.2014p. 
На головну сторінку