№640 від 23.01.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Рівне нерівне
Нарешті зима побалувала городян снігом. Рясні сніжні опади вкрили наше містечко білою ковдрою. Дітворі, звісно, забава, а ось працівникам комунальних служб зайвий головний біль. До праці взялися фахівці держслужби з надзвичайних ситуацій, соціальні працівники, медики, а також представники громадських організацій, які цілодобово патрулюють найбільш людні місця області під час морозів. Ці служби несуть зимову варту та слідкують, щоб у найбільш людних місцях області під час морозів не було масового переохолодження громадян.
Невдовзі експерти прогнозують зниження температури до мінус десяти градусів, хуртовини та посилення вітру до 22 метрів за секунду. Такі погодні умови можуть спричинити масове переохолодження громадян.
За словами обласного керівництва управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, погрітися рівняни зможуть у понад 50 спеціальних пунктах по всій області. Така турбота за кінцівки та дихальні шляхи громадян зі сторони влади є чимось новаторським.
Звідки виникла така турбота до здоров’я пересічних мешканців? Невже ми справді беремо приклад із розвиненої Європи, де люд у критичних погодних умовах, розбещений комфортним життям, стає беззахисним перед морозом у 10 градусів, який українець зовсім не відчуває.
З одного боку новорічні свята та періоди масових гулянь, перекидання чарочки вже пройшли. Тобто людей, які, хильнувши зайвого та заснувши десь у сніжному заметі, вже й не зустрінеш. Та й загалом людей, які могли б вештатися вулицями міст та сіл Рівненщини в таку морозну погоду, навряд чи знайдеш. Хіба що мітингувальники на євромайданівських площах, але в них є власні намети, пічки та теплий чай з харчами.
Невже турбота про змерзлих безхатченків змушує працівників робити в разі негоди пункти обігріву? Як би там не було, в народі з цього приводу жартують, мовляв відтепер дбайливі дружини, чоловіки яких полюбляють піти з дому в негоду, можуть спати спокійно. У разі чого їхніх годувальників і обігріють, і спати покладуть у пункті обігріву. Піде чоловік із друзями в негоду “по чоловічих справах”, хильне зайвого з друзями, то нічого. Бо завжди в люті морози знайде притулок у пункті обігріву, де й гарячого чаю з бутербродом дадуть і в разі необхідності на ліжко покладуть. Головне тут, щоб ревнива дружина не дізналася, що в пунктах обігріву немає окремих “номерів” для чоловіків та жінок. Та й кількість ліжкомісць може бути меншою, аніж переохолоджених заміжніх чоловіків та жінок, яких розмістять на них у разі масового переохолодження! Розуміти ж треба, що коли людина переохолодилася, то тут вже холодними стають усі її інстинкти та почуття, тут вже не до залицянь. Хоча хто його знає, може, відігрівшись від переохолодження, відчувши комфорт та затишок, хтось і додому не захоче йти: до тещі, до дітей.
Жарти жартами, але сама наявність таких пунктів обігріву, напевно, скоротить кількість людей, які з необережності або в силу життєвих обставин переохолодять свої життєво важливі органи. Тоді вже точно для них це буде надзвичайна ситуація, яку допоможуть “розрулити” рятувальники з ДСНС. Вони ж бо досвідчені люди, і за зовнішнім вашим виглядом одразу все зрозуміють, приймуть усі міри та не дадуть вам обморозити кінцівки!
23.01.2014 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 23.01.2014p. На головну сторінку |