Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №641 від 30.01.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівне нерівне

Чому ковзанки для всіх різні?

Як кажуть у Росії, “Мороз невелик, да стоять не велит!”. Для одних сніжні заметілі ­ радість, це як для дітвори, а ось для автомобілістів, комунальників, працівників ЖЕКів та ШЕУ ­ зайві клопоти і безліч бескінечної роботи. Як завжди, за традицією, сніг випав раптово і одразу заполонив усі автодорожні шляхи міста. Тому впродовж вихідних днів, 25 та 26 січня, в місті Рівному для розчищення доріг та тротуарів від снігу було кинуто у бій з негодою близько 400 працівників ШЕУ, КТП­1728 та ЖКП міста.

Також у наступ на хуртовину було спрямовано близько 30 одиниць автодорожньої техніки. Така дислокація комунальних служб на сніжному фронті в боротьбі з негодою повинна давати можливість рівнянам вільно пересуватися тротуарами та дорогами міста. Дорожні служби активно взялися до праці навіть на вихідних! Комунальники ж повинні забезпечити вільний автопроїзд на усіх важливих ділянках міста та області. Активно задіяна снігоочисна техніка на дорогах державного значення, а також на ускладнених відрізках магістралей ­ підйомах і спусках. Впродовж вихідних днів комунальниками було використано близько 105 кубічних метрів піску та 6 кубічних метрів відсіву. Багато це чи мало? Як для звіту, то, можливо, аж занадто, а в реальності, де ви це все бачили?

Бувалі автомобілісти кажуть, що ефективним є використання на автошляхах солі. Але тут, як у відомій пісні, якщо її трохи перефразувати ­ “не сыпь мне соль на рану”, а… сип на дорогу з самого ранку. Визначати небезпечні ділянки автошляхів віднині можуть усі, кому заманеться! Й болючі питання, де і на яких автошляхах сипати сіль, громадяни можуть визначити самі! Відтепер, взявши слухавку телефону, невдоволеним негодою громадянам достатньо зробити екстрений дзвінок на “гарячу” лінію облдержадміністрації і все ­ проблема буде вирішена!

Про проблеми, пов’язані з негодою, жителі Рівненщини можуть повідомляти на гарячу телефонну лінію не кому­небудь, а самому голові облдержадміністрації за телефоном 080­050­00­78. Ось тільки біда, на даний час у рівненській РОДА керівник відсутній. Під тиском місцевого Євромайдану усі його заступники написали заяву про звільнення. Тому дзвонити на гарячу лінію можна з тим же успіхом, як і писати листи Санта Клаусу в Лапландію. Зателефонував, почув турботливий голос фінською мовою, нічого не зрозумів, але на душі якось потеплішало і спокійніше стало… за наше обласне керівництво, яке так про нас піклується.

А ось інша установа ­ міське управління у справах сім’ї, молоді і спорту, на відміну від комунальників, не посипає небезпечні ділянки піском, а навпаки ­ розливає воду відрами, причому в самому центрі міста. Мало того, в дворі житлового будинку по вулиці проспект Миру, 4! Зауважте, надворі і без того ковзанка, а вони ще й двір щодня поливають і не просто, а з пожежних брандспойтів!

Але ж якраз це і робиться для потреб та забав мешканців міста. Міські управлінці, користуючись нагодою, прагнуть влаштувати безкоштовну ковзанку. І хоча для бюджету міста тонни вилитої води в дворі спортивного підліткового клубу “Олімпія” пов’язані з певними витратами, ця забава для всіх мешканців міста, хто матиме бажання покататися на ковзанах, буде цілком безкоштовною. Щоправда весь сервіс закінчується на рівні влаштування на міні­футбольному майданчику не надто гладкої ковзанки, але це пусте. Головне ­ безкоштовно.

Правда, для виконання вільної програми з фігурного катання усім охочим потрібно буде приходити на ковзанку з власними ковзанами та вболівальниками. Як кажуть у народі, якщо чай дармовий то цукор беріть із собою! На жаль, прокат ковзанів на громадській ковзанці не передбачений. Хіба що ви особисто знаєте місцевого спортивного активіста ­ керівника спортивного гуртка “Олімпія” ­ Володимира Ілліча, в якого можна буде випросити пару ковзанів з “кладовища” спортклубу, і те вдасться, якщо знайдеться відповідний розмір! Але майте на увазі, за цю послугу Володимир Ілліч, як і його тезка ­ відомий вождь народів, цілком може запросити вас на черговий суботник по обслуговуванню ковзанки. Адже активістів, для підливання води і таким чином підтримання ковзанки у належному стані, тут катастрофічно не вистачає.

Чому ж така несправедливість? Одних змушують лити воду, а інших ­ посипати сіль на слизьких ділянках! З однієї сторони, ніби дурна затія, хіба не краще залишити, як є? Виявляється, що ні. Адже для одних громадян ковзанка під ногами ­ небезпека, а ось для інших ­ звичайна забава. Ось і виходить, що ковзанки для різних громадян мають зовсім різні соціальні значення! Хоча й падають на них усі однаково успішно, що на ковзанах, що без них…, причому ще й на одне й те ж саме м’яке місце!

30.01.2014Олекса ГОСТРОЗІР



Рівне-Ракурс №10 від 30.01.2014p. 
На головну сторінку