№642 від 06.02.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Цікаво знати
У сучасного покоління набагато гірший стан здоров’я, ніж у їх попередників. Тому, щоб дізнатися біологічний вік людини, потрібно додати до реального віку ще 15 років. Таку думку нещодавно висловили вчені. Що ж таке біологічний вік? Чи справді він показує реальний стан організму?
Біологічний вік - це ступінь зношеності організму людини у зв’язку з умовами, в яких вона живе. До 28 років люди розвиваються, а пізніше у них починають накопичуватися негативні наслідки їхньої життєдіяльності, що позначаються на роботі клітин всіх органів і систем.
На біологічний вік впливають такі негативні фактори: соціальні проблеми, стреси, депресія, невпевненість у собі, екологія, неправильне харчування, шкідливі звички і т.п.
Наприклад, старіння шкіри виникає внаслідок порушення обміну речовин і накопичення токсинів. А це ознака підвищення біологічного віку. Але найважливішим фактором віку людини є кількість енергії в клітинах організму, за це відповідають мітохондрії - спеціальні утворення, які накопичують необхідну кількість енергії. Якщо вони “заряджаються” недостатньо, то людина старіє. З точки зору медицини, відновити енергію мітохондрій дуже легко - за допомогою фізичних навантажень.
Вчені вивчають цілий ряд психологічно-соціальних причин, які впливають на тривалість життя чоловіка і жінки. Геронтологи вважають, що жінки старіють в середньому на 6-8 років пізніше чоловіків. Секрет у тому, що жінка, як ніжне створіння, радіє навіть дрібницям і щаслива від того, що кохана. Вона потребує ласки і ніжності; чоловік же навпаки, намагається шукати задоволення в роботі, без неї він не відчуває себе повноцінним (але ласки він теж потребує, правда, не так сильно, як жінка).
Як зберегти красу, молодість і здоров’я
1. Пийте 8 склянок води протягом дня, яка виводить з організму токсини, очищає судини, омолоджує шкіру, насичує енергією клітини.
2. Дотримуйтеся правильного режиму сну. Людина повинна спати 8 годин на добу. Здоровий сон з 10 години вечора до 7 години ранку.
У зв'язку із зайнятістю і різними умовами роботи, не всім вдається дотримуватися такого режиму, тому підберіть оптимальний час для сну. На ранок ви повинні повністю відпочити, відчути новий приплив сил і енергії.
3. Підтримуйте щоденну фізичну активність, робіть зарядку, бігайте, займайтеся танцями чи будь-якими видами спорту.
4. Не переїдайте, вживайте більше овочів і фруктів і якомога менше булочок і цукерок. Зверніть увагу на своє харчування.
5. Ваше самопочуття залежить від психологічного настрою. Будьте доброзичливі, терплячі, впевнені в собі, не падайте духом, нічого не бійтеся і частіше посміхайтеся. Боріться зі стресом, депресією, не давайте можливості жодній негативній думці псувати вам життя.
6. Не відкладайте важливі речі на “потім”. Не думайте так: “Я завтра відмовлюся від солодощів, але сьогодні ще з’їм кілька шоколадок”. Завтра не настане ніколи. Якщо хочете зберегти свою молодість, то ви вже зараз повинні зайнятися собою, ніхто інший за вас це не зробить.
7. Є великий вибір різних методик для відновлення і підтримки здоров’я - дихальні техніки, спеціальні гімнастики. Виберіть щось конкретне для себе.
Лікар-методист ОЦЗ Галина КАШПЕР
Тест для визначення біологічного віку людини читайте в наступному номері
06.02.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 06.02.2014p. На головну сторінку |