Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №644 від 20.02.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Концерт

Мері в МЕТРі

Мері в МЕТРі

Напередодні Дня закоханих в приміщенні Молодіжно­експериментального театру МЕТР відбувся акустичний концерт лідера львівського гурту МЕРІ ­ Віктора Винника. Гурт “МЕРІ” існує вже більше 10 років та, як зізнався його лідер, подібний акустичний виступ нагадує йому часи, коли пісні співали на кухнях у вузькому колі друзів. Представлена рівнянам акустична програма складалася з різних пісень, але частиною концерту стала їхня презентація з нового альбому гурту “МЕРІ” “Кулями любов”.

Музичний вечір проходив у форматі спілкування з глядачем. Забавним був конкурс, в якому глядачі на свій розсуд розшифровували абревіатуру гурту МЕРІ. Хтось розшифрував назву гурту по перших буквах, як “МЕТР ­ Епіцентр Рівненських Інтелектуалів”, а хтось жартома написав “Мабуть Енштейн Реально Ідіот”. Та найголовніше, що у вщент заповненому залі панувала атмосфера живого музичного спілкування.

­ Нещодавно записаний нами альбом включає в себе 13 треків, ­ розповідає лідер гурту Віктор ВИННИК. ­ Усім відомо, що музичного ринку, як такого, в нашій країні не існує, тому запис альбому для будь­яких музикантів ­ це не заробіток. Ми виклали новий альбом у соцмережах для безкоштовного завантаження слухачами, якщо б цього не зробили, то нашу музику розмістили б так звані “пірати”. На ж­аль, епоха компакт­дисків із альбомами гуртів, які усі купують, вже відійшла в минуле ­ нині музику качають безкоштовно. Можливо, колись на законодавчому рівні це припиниться, а поки що раджу всім “на халяву качати музон в Інтернеті”, в тому числі й наш новий альбом. З появою нового альбому ми будемо влаштовувати концерти в різних містах. Граємо переважно в західному регіоні та центральній Україні, бо вважаємо, що в східних регіонах наші україномовні пісні навряд чи сприймуть на “ура”. Та й гастролювати, скажімо, до Харкова для нас досить накладно, тому що гонорари за виступи не такі вже й великі.

З одного боку ми орієнтуємося на формат радіостанцій, на яких пісня повинна лунати не довше трьох з половиною хвилин. Є гурти, які грають непогану музику, але їх не крутять на радіо хоча б через те, що пісні дуже довгі за часом. Я особисто займаюсь аранжуванням пісень, хоча за освітою я художник. Але для того, щоб потрапити до радіоефіру, треба знати закони формату, які вимагаються.

Звісно, буває, що, скажімо, гітарист ображається ­ хотів би соло довше відіграти, але це не для радіо, для цього є живі виступи, де ми певною мірою відходимо від стандартів радіостанцій. Справжній електричний рок­концерт ­ це можливість сховатися, за звуком, драйвом інструментів, за імпровізацією музикантів гурту. Живий виступ ­ це маніпуляція енергетикою глядацької зали. А ось вже в акустичному концерті, коли сам стоїш на сцені, ти, ніби оголений нерв, повністю відкритий для слухачів, які дивляться на тебе впритул. І така інтимність, дає можливість отримати нові емоції чи відновити давні сентиментальні почуття, як сьогодні в Рівному.

Попередньо я навіть не знаю, які пісні буду грати. Щодо питань про Майдан, то наш гурт там не виступав, хоча і кликали. Я вважаю, що не можна плутати дискотеку і революцію. Адже революція робиться для того, щоб щось змінити у кінцевому рахунку. А піснями ситуацію в країні не зміниш. Для мене страшно думати, що, коли вбивали та калічили людей на Грушевського, в той момент хтось на Майдані співав. Після того говорити, що піснею можна когось перемогти, просто безглуздо.

20.02.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 20.02.2014p. 
На головну сторінку