Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №644 від 20.02.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Бережіть себе

“Холка” - прихована небезпека

“Холка” - прихована небезпека

“Холка” ­ це потовщення підшкірного шару в нижньому шийному відділі. Виникає внаслідок трофічних порушень в зоні іннервації шийних сегментів, розростання поєднувальної тканини в області 6 і 7 шийних і 1 грудного хребців. Його називають “горбком Біша”.

Чому виникає “Холка”?

Постійне напруження спини під час роботи за комп’ютером у офісних працівників, школярів та студентів, під час читання книг, занять, неправильна постава, недостатня фізична активність - усе це призводить до довготривалого спазму м’язів спини та комірцевої зони. Шийно-комірцева зона включає в себе область шиї, надпліччя, де й відбувається розростання “горбка Біша” (“холки”). У зоні переходу шийного і грудного відділів дуже часто виникають застійні явища, викликані сильним перенапруженням м`язів при сидячій роботі, під час тривалого перебування в незручній напруженій позі. Довготривале статичне неправильне навантаження на шийний відділ хребта призводить до слабос­ті м'язів і зв’язок шийного відділу хребта, збільшенню природних вигинів, втраті еластичності дисків.

Чим супроводжується поява “холки”?

У підсумку природний вигин шийного відділу хребта вирівнюється і поширюється назад. Чим довше триває навантаження під час статичного напруження цього відділу, тим більше збільшується “холка”. Відбувається порушення і сповільнення процесів мікроциркуляції і лімфообміну, розростається поєднувальна тканина, і збільшуються жирові відкладення. В подальшому наявність “холки” може поєднуватися з больовим синдромом в області шиї, потилиці; з головними болями і запамороченням; обмеженням об`єму рухів і появи “хрусту” під час поворотів голови; порушенням чутливості шкіри на руках, появою оніміння і (або) парестезії - неприємних відчуттів у вигляді поколювання, печіння, відчуття “повзання мурашок”. “Холка” в області сьомого шийного хребця найчастіше з'являється після 35-ти - 40-ка років.

Чим небезпечна поява “холки”?

Ще одним грізним наслідком шийного остеохондрозу і появи “холки” є стиснення хребцевих артерій, які проходять в кістковому каналі шийного відділу хребта. При цьому страждає притік крові до головного мозку в комірцевій зоні, у зв’язку з чим зменшується кровопостачання головного мозку, особливо його тильних відділів.

Одним із ускладнень остеохондрозу може бути утворення грижі. Утворення міжхребцевої грижі в шийному відділі – дуже тяжке захворювання, яке складно піддається лікуванню.

Як позбутися “холки”?

Лазерний комір HM-712 (L) компанії “HAPPY DREAM” дозволяє зміцнити оздоровчий ефект в шийному відділі завдяки природному теплу германієвої кераміки, яка знімає спазми і сприяє кровотоку, іонотерапії і лазеротерапії, оздоровче впливаючи на клітковому рівні.

Окрім впливу на кісткову і хрящову тканину, відбувається поліпшення кровообігу і якості крові, яка, в свою чергу, живить хребці, а також покращує притік крові до головного мозку.

Якщо у Вас болить голова, “стрибає тиск”, порушена функція щитовидної залози, запаморочення, якщо Ви втрачаєте зір, а також, якщо “шумить у вухах” - Вам варто перевірити свій кровообіг. “Happy Dream” пропонує Вам пройти безкош­товне обстеження капілярів.

20.02.2014



Рівне-Ракурс №10 від 20.02.2014p. 
На головну сторінку