№646 від 06.03.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Літературне читання
Напередодні відзначення 200літнього ювілею Т.Г. Шевченка 5 березня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися другі студентські міжвузівські Шевченківські мистецтвознавчі читання за темою: “Мистецькі набутки Тараса Шевченка в річищі українського реалістичного малярства середини другої половини 19го сторіччя”.
Цього разу в читаннях прийняли участь як молоді студентипершокурсники, так і досвідчені, четвертокурсники. Серію доповідей відкрила студентка 4го курсу РІС КСУ спеціальності “образотворче мистецтво“ Надія Шевчук, яка розкрила тему “Генеза мистецькохудожнього методу Шевченка”. Серед молодших доповідачів була й першокурсниця Вікторія Полухіна, яка доповідала на тему “видатні продовжувачі реалістичних традицій Шевченка в малярстві середини другої половини 19 століття”.
Організатор художньої виставки, завідувач відділу виставок музею Галина Данільчук зробила акцент на експонатах, з якими пов’язана постать Шевченка у нашому місті.
Один з експонатів виставки це бронзова копія пам’ятника Шевченка, яка з’явилася на майдані Незалежності у 1999 році, розповідає Галина Данільчук. Тоді було оголошено конкурс ескізів, серед яких переміг проект рівнян Петра Подольця та Володимира Стасюка. Рівненський пам’ятник знаменний тим, що тут зображений не старий, а зрілий Шевченко у розквіті сил, який, за задумом авторів, впевнено крокує вперед. Його погляд зосереджений. Пам’ятник має вагу 5 тон та висоту 6 метрів. Перший пам’ятник Шевченку, зразка 1940 року, був реконструйований у 1963 році та знаходиться в однойменному парку Шевченка, колишньому парку князів Любомирських. А ось історія виникнення в Рівному вулиці Шевченка розпочалася ще за часів панування тут Польщі, у середині 30х років. Тодішні мешканці вулиці Омельянівської звернулися до польської влади, щоб перейменувати вулицю на честь Великого Кобзаря, й влада не відмовила
Серед рівнян, які були відзначені Шевченківською премією, директор Облмуздрамтеатру Володимир Петрів. У 2008 році він отримав цю нагороду за театральну постановку “Берестечка” та виконання в ній однієї з головних ролей. А ось інші рівнянки народні майстрині, Олена Медвєдєва та Ганна Тимошок, у цьому році були висунуті на звання лауреата Шевченківської премії за вишитий “Кобзар”, який вони створювали більше року. Повністю вишитий “Кобзар” Тараса Шевченка, за факсимільним виданням 1840ого року важить 3 кілограми.
Я не знаю Шевченка, зауважила Галина Данільчук, адже скільки не вивчаю його, весь час йду до нього знову та знову.
06.03.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 06.03.2014p. На головну сторінку |