Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №646 від 06.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Соціалка

Як нараховується пенсія за особливі заслуги перед Україною

Як нараховується пенсія за особливі заслуги перед Україною

Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, 4 квітня 2013 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей, який набрав чинності з 1 січня 2014 року.

Отже, з 1 січня 2014 року, згідно з пунктом 8 статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” (далі ­ Закон), пенсії за особливі заслуги перед Україною призначаються матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховував дітей до такого віку батько, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, всиновлені в установленому порядку.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у відсотках до розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність незалежно від розміру пенсії. Розмір надбавки встановлюється відповідними комісіями залежно від наявних заслуг особи.

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням пенсії, але не раніше від дати набрання чинності Законом, що встановлює право на таку пенсію. Днем звернення за встановленням пенсії за особ­ливі заслуги вважається день приймання заяви про порушення клопотання про встановлення пенсії за особ­ливі заслуги з усіма необхідними документами.

Окрім того, в разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до статті 1 Закону, непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені в статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме: чоловік (дружина), батько, мати якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону; діти (в тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років; діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно­технічних, вищих навчальних закладах до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення ними 23 років, та діти ­ круг­лі сироти до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні; чоловік (дружина), а за їхньої відсутності ­ один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і доглядають за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років, мають право на встановлення надбавки до пенсії. Надбавка встановлюється в таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї ­ 70%, двох і більше ­ 90% надбавки до пенсії померлого годувальника, яка розподіляється рівними частками.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, органи, що виплачують пенсії, проводять перерахунок надбавки, виходячи із цього прожиткового мінімуму, з врахуванням встановленого відповідними комісіями відсотка надбавки.

Підготовку документів для встановлення пенсії за особливі заслуги здійснюють управління Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонера.

Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною подаються такі документи:

1) для призначення пенсії особі, яка має особливі заслуги перед Україною:

• копії документів, що підтверджують такі заслуги (орденські книжки, свідоцтва про народження дітей тощо);

• копія сторінки паспорта із зазначенням прізвища, імені та по батькові особи українською мовою;

2) для призначення пенсії членам сім’ї померлої особи, яка мала особливі заслуги перед Україною:

• копії документів, що підтверджують такі заслуги;

• копія сторінки паспорта із зазначенням прізвища, імені та по­батькові члена сім’ї особи українською мовою;

• копія свідоцтва про смерть особи;

• документи, що підтверджують родинні стосунки з особою (копії свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дітей, рішення суду про встановлення родинних стосунків).

06.03.2014



Рівне-Ракурс №10 від 06.03.2014p. 
На головну сторінку