№647 від 13.03.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Поради фахівця
Мало знайдеться людей, які не знали б, що таке зубний біль. Від карієсу страждає майже 95 відсотків людей нашої планети, а стоматологи і далі рекомендують регулярно чистити зуби і періодично відвідувати спеціаліста. Але, незважаючи на це, зуби все одно псуються і болять. За даними епідеміологів, навіть у середні віки поширеність карієсу в Європі була в три рази менша сучасної.
Появу карієсу зумовлюють три причини: зубний наліт з бактеріями, вуглеводиста їжа і слабка стійкість зубної емалі.
Це означає, що може бути тільки три способи боротьби з карієсом: їсти якомога менше вуглеводів, які легко ферментуються, зробити зубну емаль більш стійкою до руйнувань і, нарешті, звільнити зуби від нальоту, в якому ховаються стрептококи. Окрім цього, проаналізувавши стан зубів і ті захворювання, які переносить людина, вчені прийшли до висновку: кожен хворий зуб має безпосередній зв’язок із хворобою якогось внутрішнього органа.
Так, печінка проектується на рівні нижніх ікол, а про стан підшлункової залози можна судити за малими корінними зубами, про захворювання суглобів ніг за передніми зубами верхньої і нижньої щелеп.
Про те, що діється із шлунком або кишківником, можна дізнатися і за станом ясен. У людей з виразкою шлунку або дванадцятипалої кишки в більшості виникає пародонтоз. Окрім цього, при виразці шлунка, на зубах неодмінно з’являються значні відкладення каменю. Значить, коли відкривається рот перед дзеркалом, можете одержати детальну інформацію про те, що діється усередині вашого організму. Залежно від того, який зуб має карієс, відповідно тому внутрішньому органові потрібна допомога. У свою чергу карієс може стати причиною постійної мігрені.
Причому сам зуб, буває, і не болить, у таких випадках біль голови приписується іншим хворобам від грипу до магнітних збурень.
Стоматологи називають карієс підступною інфекцією, боротися з якою можна і традиційними способами: стежити за харчуванням і регулярно відвідувати стоматолога. Адже, на відміну від акул, які протягом життя можуть обновити декілька тисяч зубів, ми, люди, втрачаємо дорогоцінні зуби назавжди.
13.03.2014 | Лікарсанолог ОЦЗ Валентина КОПЕЛЬ |
Рівне-Ракурс №10 від 13.03.2014p. На головну сторінку |