№647 від 13.03.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Поради косметолога
Комплексний догляд за шиєю включає в себе не тільки очищення і живлення шкіри, але і ряд спеціальних процедур, які допоможуть запобігти в’яненню шкіри і довше збережуть її пружність. У числі цих процедур домашні обгортання та компреси для шиї.
Обгортання для шиї в домашніх умовах
Огіркове обгортання
Огіркове обгортання дозволить скоротити число дрібних зморшок на шиї. Для цього перезрілі огірки очищають від шкірки і насіння. Тонко нарізані платівки огірків розкладають на тканину (бажано бавовна) і обгортають нею шию. Тривалість обгортання - 15-20 хвилин.
Сирне обгортання
Для приготування сирної маси 1 ст. ложку теплої оливкової (кокосової або рожевої) олії додають в 2-3 ст. ложки жирного сиру. Видавлюють сік половини апельсина. Отриману масу наносять на марлю і обгортають шию на 15-20 хвилин.
Фруктове обгортання
Натуральні фруктові обгортання живлять шкіру і насичують її вітамінами. Якщо у вас немає алергії, ви можете використовувати на вибір ягоди полуниці, малини, чорної смородини, персики або абрикоси для фруктового обгортання. Приготовлену кашку з вибраного фрукту наносять рівним шаром на марлю, після чого обгортають нею шию і кутають поверх поліетиленом. Тривалість процедури - 20-30 хвилин.
Компреси для шиї
Серед компресів для шиї найбільш благотворний для шкіри ефект роблять так звані контрастні компреси - змінить вплив на шкіру гарячих і холодних температур.
Контрастні компреси
Контрастні компреси дозволяють відмінно тонізувати м’язи і прискорюють циркуляцію крові, що необхідно для збереження молодості шкіри. Холодний компрес тримають 3-4 хвилини, гарячий - 2 хвилини (протипоказання - захворювання щитовидної залози).
Починати і закінчувати контрастний компрес для шиї необхідно з холодної процедури. Завершальну холодну процедуру можна замінити протиранням шиї шматочком льоду, попередньо обгорнувши його в натуральну тканину, щоб не спровокувати роздратування на шкірі.
Теплові компреси для шиї
Для теплових компресів рекомендують використовувати трави.
Компрес із звіробою
Для приготування відвару зі звіробою 4 ст. ложки трави звіробою продірявленого заливають 200 мл. гарячої води, настоюють 20-30 хвилин, після чого проціджують. У теплому відварі змочують рушник і обгортають ним шию на 15-20 хвилин. Компрес із звіробою бажано робити 2-3 рази в тиждень протягом 15-20 днів. Трав’яний компрес виготовляють також з м’яти, ромашки, шавлії, волошки або липового цвіту.
Масляний компрес
Відмінно живить шкіру тепловий компрес із звичайного рослинного масла. Для цього не рафіновану рослинну олію злегка нагрівають, і ватним тампоном наносять тепле масло на шию. Кутають шию бавовняною тканиною і шаром вати, щоб на шиї збереглося тепло рослинної олії. Через 15-20 хвилин розігріта шкіра вбере масло, після чого компрес змивають.
Будь-яке обгортання або компрес для шиї завершують ополіскуванням шиї водою кімнатної температури і нанесенням легкого зволожуючого крему.
13.03.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 13.03.2014p. На головну сторінку |