№649 від 27.03.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Літературні читання
Відомо, що в часи технічного прогресу друкована книга витісняється різноманітними аудіокнижками. Але усі ми пам’ятаємо наші перші дитячі книжки, в яких можна було гортати сторінки, зазираючи в нову казкову історію.
Діти теж долучилися до святкової програми. Учні ЗОШ №8 Олександр Дубатовка та Даніела Борисова виконали пісню “Восьме чудо світу”. Восьмикласник Микола Усовський здивував усіх виконанням “Заповіту” Шевченка не тільки на українській, а й на іспанській мові. Юна бандуристка з селища Обарів Софійка Олійник заспівала “Пісню про Тараса”.
На святі відкриття традиційно були відзначені лауреати премії “Кобзарик” у номінаціях “Кращий читач” та “Друг бібліотеки”. Премія встановлена Рівненською обласною бібліотекою для дітей ще в 1998 році. Цією премією відзначають представників громадськості, читацький актив за співпрацю з бібліотекою, допомогу у вирішенні актуальних питань її діяльності.
У цьому році кращими читачами стали: учениця 2 класу РГГ №7 Владислава Хвала, учень 4 класу НВК “Колегіум” Богдан Заремба та учениця 2 класу СпШ №15 Маргарита Юрковська. Друзями бібліотеки було визнано письменника Миколу Кащука та бібліотекаря навчальнореабілітаційного центру “Особлива дитина” Оксану Єзерську. Усі переможці отримали спеціальний диплом та “Кобзар” Т.Г.Шевченка.
Коли я був малим та вчився в сільській школі, то з друзями долав кілька кілометрів до клубу, щоб послухати на грамофоні книжки, записані на грамплатівки, бо це було щось дуже сучасне, розповідає рівненський письменник Євген Шморгун. Тоді нам казали, що незабаром книжок вже не буде, бо їх перепишуть на грамплатівки. Далі у своєму житті я бачив, як книжки намагалися переписувати на бобіни, аудіокасети, аудіодиски. Зараз нам знову доводять, що усі книжки переведуть в аудіофайли, бо така бібліотека займе дуже мало місця. У мене дома є бібліотека з кількох тисяч книжок. Серед моїх книг є такі, яким по сто та двісті років, але вони пережили усі ці технічні епохи, коли друковану книгу намагалися замінити на щось більш зручне для читача. Друкована книга й досі жива, і її читають не тільки дорослі але й діти.
27.03.2014 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 27.03.2014p. На головну сторінку |