Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №649 від 27.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Презентація

“Вігвам” від гурту Фіолет

“Вігвам” від гурту Фіолет

У рамках всеукраїнського туру луцький гурт “Фіолет” 18 березня презентував рівнянам новий альбом “Вігвам”. Свій тур, який розпочався з нашого міста, рок­музиканти присвятили “Небесній сотні”.

Історія існування молодого гурту, який було засновано у 2009 році, тісно переплітається з містом Рівне. Тут на студії “Індюк­Рекордс” музиканти записали п’ять своїх альбомів. На концерті, який відбувся в МПК “Текстильник”, прозвучали 15 композицій із нового альбому, а також відомі хіти. З перших хвилин концерту глядачі, переважно молодь, піднялися з місць та влаштували навколо музикантів живе кільце ­ підспівували та танцювали.

На запитання кореспондента газети “Рівне Ракурс” стосовно тенденцій розвитку українських рок­виконавців лідер та вокаліст гурту “Фіолет” Сергій МАРТИНЮК розповів:

­ У 60­х роках, коли весь світ слухав джаз, рок­н­рол, радянський слухач ­ Мусліма Магомаєва. Тому в нас і досі популярний так званий “шансон”, з якого вийшли нинішні поп­виконавці на зразок Григорія Лепса та Лариси Доліної. Лише в 90­х роках почалось формування того, що можна було назвати українською незалежною музикою. За останні 10 років рух українських рок­виконавців став більш потужним ­ з’явилися нові фестивалі, на які не соромно запрошувати відомих на весь світ виконавців. Але разом із тим в медіа­середовищі немає музичних теле­ та радіо­каналів, на яких лунала б різна музика. Тому молоді рок­виконавці йдуть у соцмережі Інтернету, де і представляють власну творчість шанувальникам.

Наш гурт живе в Луцьку, тому нам важко “достукатися” до столичних продюсерських фірм. Навіть коли співпрацюємо з продюсерами, то нерідко нам ставлять певні умови ­ про що і якою мовою дозволено співати. У таких умовах нашому гурту простіше займатися розкруткою власноруч. Ми не прийшли в музичний простір, щоб заробляти гроші. Перш за все нам подобається наша творчість. Тому доводиться їздити на концерти, на яких ми не заробляємо.

Традиційний “шоу­бізнес” існує в Україні як закрита “каста”. У сере­довище шоу­бізнесу дуже важко потрапити, це вдалося небагатьом гуртам, таким як “Океан Ельзи” та “Скрябін”. Усе, чого наш гурт досяг за останні роки, ми зробили завдяки систематичній роботі в Інтернеті, де ми активно спілкуємося з шанувальниками, додаємо нові пісні, відео­кліпи, прес­релізи. Окрім того, ми доволі часто їздимо із виступами різними містами, беремо участь у фестивалях. Це дає нам можливість не зникати з поля зору наших шанувальників.

Стосовно назви нового альбому ­ “Вігвам”, то для індіанців це не прос­то житло, це сакральне місце, в якому вони мали змогу очищатись та починати новий етап свого життя, народжували дітей. Виходячи з того, що в нашому гурті відбулися зміни складу, ми заклали новий “фундамент”, з якого будуємо новий “Фіолет”. До того ж ідея “Вігваму” співзвучна з речами, які відбуваються зараз в Україні. Сьогодні стара система руйнується, будується щось нове, і наш “Вігвам” ­ це маленьке долучення до нової будівлі українського суспільства.

Саме тому ми присвячуємо наш тур “Небесній сотні”. Ми не збираємося спекулювати на цій темі. Це наша мінімальна подяка загиблим героям, завдяки яким ми можемо грати наші концерти, займатися музикою під мирним українським небом. Про це ми і розповідаємо молодим українцям зі сцени!

27.03.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 27.03.2014p. 
На головну сторінку