Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №649 від 27.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Поради

Як правильно доглядати за волоссям навесні?

Весна ­ особливий час у житті людини. З теплими променями весняного сонця оновлюється природа, і жінкам теж хочеться якомога швидше скинути теплий одяг і головні убори. Ось тут і проявляються злободенні проблеми: зайва вага, лущиться шкіра, тьмяне мляве волосся і зачіска, вір­ніше, її відсутність.

У холодний зимовий час волосся відчуває справжній стрес. Різкі перепади температур, нестача вітамінів, головні убори ­ це і багато іншого негативно позначається на їхньому стані. Сповільнюються процеси обміну речовин, порушується кровообіг і мікроциркуляція ­ фолікул не отримує повноцінного харчування, а волосся росте хворим і слабким.

Ходити з непокритою головою зовсім не рекомендується ­ це тільки посилює проблему: волосяні мішечки скорочуються, пасма стають ламкими, сухими і починають випадати. Уявіть, що з ними відбувається, якщо їх знебарвлювати, фарбувати, укладати, термічно обробляти, сушити феном...

Тому весною ходимо з млявим, ламким, безформеним і тьмяним волоссям. Додайте до цього гостру нестачу вітамінів, які надзвичайно важливі для волосся, і наслідки зими ­ у наявності проблема, яку треба вирішувати негайно!

До відновлення волосся навесні треба підходити комплекс­но. Адже волосся ­ своєрідний лакмусовий папірець, який чуйно реагує на стан здоров’я всього організму. Тому простежте за своїм здоров’ям, введіть у раціон каші зі злаків, бобові, молочні продукти, морську рибу, овочі, фрукти.

Може вашою проблемою бути і не сухе ламке волосся, а, навпаки, ­ жирне і тьмяне? Посилена робота сальних залоз може бути спровокована застосуванням жорстких шампунів, коли спрацьовують захисні функції організму, забезпечуючи необхідне мастило.

У такому випадку, коли проб­лему не вдається усунути зміною шампуню або лікувальними масками для волосся ­ необхідно звернутися за консультацією до трихолога. Адже тільки виявивши причину, ви можете усунути наслідок, забезпечивши своєму волоссю ретельний догляд і повноцінне харчування.

Однозначних рад тут бути не може ­ це можуть бути різні салонні процедури (наприклад, мезотерапія для волосся), що відновлюють, поживні маски і обгортання маслами, застосування шампунів і бальзамів на натуральній основі, лікарських трав’яних настоїв.

Обгортання маслами

Масла ­ незамінний цілющий бальзам для сухого ламкого волосся. Проникаючи у волосяну кутикулу, масла живлять і відновлюють її зсередини, утворюючи зовні невидиму плівку, яка захищає від зовнішніх негативних впливів.

Необов’язково купувати дорогі масла. Зробіть масляний коктейль з реп’яхової, касторової і оливкової олій, все змішайте в рівних пропор­ціях. Якщо ви візьмете по 3­4 ложки кожного масла і зіллєте в зручну ємність, то такий коктейль можна зберігати в холодильнику і застосовувати за необхідністю.

Додатково в коктейлі можна додавати масло виноградної кісточки. Виноградна олія може бути як косметичним засобом, купленим в аптеці, так і харчовим. Якщо ви додаєте харчове масло виноградної кісточки, тоді беріть в рівній пропорції, якщо косметичне ­ достатньо 10­15 крапель, так як воно відрізняється підвищеною концентрацією.

Нанесіть трохи суміші масел на пальці і причешіть ними волосся по всій довжині, особливу увагу приділіть кінчикам. Намагайтеся, щоб масло завжди було теплим, це поліпшить ефект.

Потім, протягом 10­15 хвилин, ретельно промасажуйте шкіру голови.

Якщо в приміщенні прохолодно, корисно зібрати волосся і утеплити голову. Обгортання олією ­ дуже ефективна процедура з відновлення волосся. Таку маску можна залишити на ніч або на весь день (мінімальний час ­ одна година), а потім змити теплою водою з лагідним шампунем.

Практикуючи обгортання або маску для волосся навесні, не забувайте про масаж голови. Масаж ­ невід’ємна складова будь­якої маски. Він покращує мікроциркуляцію і стимулює кровообіг, завдяки чому поліпшується обмін речовин і живлення волосяних мішечків компонентами маски. Це благодійно позначається на здоров’ї волосяних цибулин, сприяє рясному росту волосся.

Застосування шампунів з додаванням масел і вітамінів

Якщо часу на повноцінний догляд за волоссям навесні катастрофічно не вистачає ­ спробуйте “облагородити” шампунь, додавши до нього по кілька крапель масла. Якщо у вас сухе волосся, можна використовувати: мигдальне, жожоба, масло виноградної кісточки, оливкове, зародків пшениці, макадамії, Аргана (одне або декілька, на вибір).

Вітамін A утворює на волоссі водонепроникну плівку, яка захищає їх від висихання і ламкості. Як правило, сухе волосся ­ ознака дефіциту цього вітаміну.

Вітамін E ­ найсильніший антиоксидант, живить і захищає пасма від шкідливої дії забрудненого середовища і сигаретного диму. Усуває запалення шкіри, уповільнює старіння клітин.

Вітамін B ­ живить волосся, сприяє росту, надає блиск і еластичність.

Вітамін F ­ нормалізує секрецію сальних залоз, перешкоджає утворенню розширених пор.

Якщо вам терміново потрібні хороше волосся, а часу обмаль, спробуйте наступну маску.

Відновлююча маска з желатином або з сім’ям льону

Ламінування желатином дає майже миттєвий ефект. Желатин ­ натуральний білок, що виробляється з сухожиль тварин, який схожий з білком нашого волосся, нігтів і клітин шкіри.

Візьміть 1­2 столові ложки желатину залийте 3­6 ложками холодної води (желатин з водою береться в пропорції 1:3), помістіть ємність з желатином в тепле місце на 40 хвилин, періодично помішуючи. Потім доведіть до повного розчинення на паровій бані. Нанесіть маску на попередньо вимиті пасма на 30­40 хвилин, надіньте поліетиленову шапочку, утеп­літь. Змийте теплою водою без шампуню.

Рідкий желатин, потрапляючи в пошкоджену кутикулу, утворює захисну плівку від різних пошкоджень; відновлює структуру; живить, зміцнює; збільшує в обсязі на 15­20%. Волосся виглядають дуже природно ­ міцними, здоровими, блискучими, а хвилясте волосся лягає гарними великими локонами.

Такий же ефект виходить при ламінуванні відваром насіння льону. Залийте 1­2 столові ложки насіння склянкою крутого окропу (додатково можна ще прокип’ятити 2­3 хвилини). Потім відкладіть у сторону, періодично помішуючи, до отримання легкої ледь тягучою маси (по консистенції рідшої, ніж рафінована соняшникова олія).

На відміну від ламінування желатином, маска з насіння льону не змивається. Вона наноситься на чисте вологе волосся. Пам’ятайте, ­ чим густіше консистенція, тим жорсткішими будуть ваші пасма. Насіння льону так само багате білком рослинного походження, великою кількістю поліненасичених жирних кислот (Омега ­6 і Омега­ 3) і вітамінами A, B, E.

27.03.2014



Рівне-Ракурс №10 від 27.03.2014p. 
На головну сторінку