№650 від 03.04.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Новий порядок
Міністерство фінансів України спільно з Міністерством доходів і зборів України наказом від 30.12.2013 р. № 882/1188 затвердили Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів і територіальних органів Державної казначейської служби України при здійсненні повернення платникам податків помилково чи/або надмірно сплачених сум грошових зобов’язань.
1) відшкодування ПДВ;
2) повернення платникам податків сум акцизного податку, сплачених на підставі підпунктів 222.1.2, 222.1.3, 222.2.2, статі 225 і 229 Податкового кодексу України (далі ПКУ), окрім сум акцизного податку, сплачених при придбанні акцизних марок, при поверненні їх продавцям;
3) попереднє грошове забезпечення сплати майбутніх митних і інших платежів до/або під час митного оформлення і грошової застави;
4) повернення помилково чи/або надмірно перерахованих (внесених) платниками коштів, сплачених шляхом надання при митному оформленні податкового векселя;
5) виконання рішень судів щодо безперечного списання коштів, помилково або надмірно зарахованих до бюджетів.
При цьому, за наявності у платника податків податкового боргу повернення помилково чи/або надмірно сплачених сум проводиться тільки після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Підставою для повернення помилково чи/або надмірно сплачених сум грошових зобов’язань служить заява, яка може бути подана платником податків протягом 1095 днів з дня виникнення помилково чи/або надмірно сплаченої суми.
Обов’язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:
• на поточний рахунок платника податку в банку;
• на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Міндоходів, незалежно від виду бюджету;
• готівкою за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;
• готівкою з рахунків банків у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;
• поштовим переказом через підприємства поштового зв’язку;
• для подальших розрахунків у якості авансових платежів (передоплати) або грошової застави;
• банківський балансовий рахунок 2603, відкритий для органу Міндоходів у відповідному уповноваженому банку (у разі коли кошти авансових платежів (передоплати), доплати тощо вносилися готівкою).
Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи Міндоходів, місцеві фінансові органи, органи Казначейства проводять шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи.
Орган Міндоходів не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства.
03.04.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.04.2014p. На головну сторінку |