№651 від 10.04.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Точка зору
За всіма глобальними політичними подіями в державі ми якось забули про те, що життя звичайних рівнян залежить не тільки від подій далекої від нас Верховної Ради та Кабінету Міністрів, а й від місцевих рад і роботи їхніх депутатів. Зрозуміло, що наші представники в міському парламенті працюють по-різному і, на жаль, є непоодинокі випадки відверто нехлюйського їхнього ставлення до своїх безпосередніх обов’язків. Але все-таки є депутати, які справді працюють для виборців, щоб тим жилося краще. До числа таких відносять депутата Рівненської міської ради Юрія Запорожця, з яким і поспілкувався кореспондент газети “Рівне-Ракурс”.
Однак вважати, що вирішено всі проблеми моїх виборців, було б невірно. Багато нарікань викликає відсутність шкільних автобусів, які могли б підвозити дітей до найближчих до житлового масиву шкіл. Це досить серйозна проблема, яку поки що, через відсутність коштів у міському бюджеті, вирішити не вдалося. Але ми шукаємо можливості запустити шкільний автобус.
У цьому році, не дивлячись на всі негаразди, обов’язково буде проведений капітальний ремонт на вулиці Ярослава Мудрого, де водостік знаходиться просто в жахливому стані. Біля Будинку Молитви з’явиться автобусна зупинка. За численними проханнями наших мешканців буде влаштовано пішохідний перехід на Курчатова, біля повороту до ПМК-100. Продовжимо також і облаштування ще одного дитячого майданчика.
- Юрію Миколайовичу, яку оцінку дасте стану справ у нашому міському господарстві.
- Якщо одним словом – катастрофа. Як можна утримувати в нормальному стані чвертьмільйонне місто, коли за весь перший квартал 2014 року на потреби комунального господарства було виділено аж (!) - 400 тисяч гривень, яких вистачило для того, щоб підлатати усього одну дорогу. Бюджет, який депутати прийняли на початку року, зараз буде спочатку секвестований (скорочений), а потім, через ріст тарифів на енергоносії, ще й доведеться його перерозподіляти, щоб за ці ж енергоносії мали змогу розрахуватися установи. Зрозуміло, що, за таких правил гри, не вистачить грошей на жодні комунальні потреби обласного центру.
- Що ж робити в такому разі?
- Змінювати саму суть бюджетоутворення. Сьогодні “спущені” з Києва кошториси вже не працюють. Ми всі стомилися від того, що призначені за партійними квотами урядовці приймають за нас рішення, куди витратити сплачені усіма нами гроші до бюджету. Це не тільки несправедливо, але й неефективно. Особливо враховуючи той факт, що навіть кошти по затверджених статтях бюджету цілком може не пропустити Казначейство. Фактично все місцеве самоврядування в Україні має лише обов’язки без нормального фінансового забезпечення їх виконання. За таких умов занепад та руїна наших міст та сіл – це лише питання часу…
Я впевнений, що вихід з цього тупикового стану справ лише один - на місцях потрібно залишати хоча б 75 відсотків податків, які збирає обласний центр, це хоча б дасть змогу забезпечити мінімальні потреби міста та його мешканців. Тому депутати міської ради вимагають термінового перегляду діючого законодавства. Лише таке рішення зможе дати рівнянам впевненість, що їхні податки будуть працювати на реальне покращання їхнього ж життя.
10.04.2014 | Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 10.04.2014p. На головну сторінку |