Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №654 від 30.04.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Цікаво знати

Ввезення товарів у митному режимі імпорту

Ввезення товарів у митному режимі імпорту

Імпорт - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Для поміщення товарів у митний режим імпорту, особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;

2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;

3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Якщо іноземні товари після ввезення їх на митну територію України були пошкоджені або втрачені внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили або внаслідок протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документально, за рішенням декларанта вони можуть бути заявлені органу доходів і зборів у митний режим імпорту в пошкод­женому стані чи у фактичній кількості. Це відбувається з додержанням щодо таких товарів заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

У разі втрати товарів після ввезення їх на митну територію України внаслідок протиправних дій третіх осіб, митні платежі, встановлені на імпорт таких товарів, підлягають сплаті в повному обсязі у порядку, встановленому Митним кодексом України.

За рішенням декларанта або упов­новаженої ним особи допускається поміщення пошкоджених товарів в інші митні режими.

Товари, поміщені у митний режим імпорту, набувають статусу українських товарів.

Умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 Митного кодексу України.

Якщо ваші товари потрапили на митний склад

У цьому випадку суб’єктам зов­нішньоекономічної діяльності варто пам’ятати, що загальний строк зберігання товарів у митному режимі митного складу (далі – МС) не може перевищувати 1095 днів від дня їх поміщення у зазначений митний режим.

Водночас, термін зберігання у такому митному режимі підакцизних товарів, іноземних товарів, які було попередньо поміщено у митні режими транзиту, тимчасового ввезення або переробки на митній території України, а також продуктів переробки, не може перевищувати 365 днів від дня поміщення їх у митний режим МС.

Нагадаємо, що термін зберігання у митному режимі митного складу товарів, призначених для експорту, не може перевищувати одного року з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного строку такі товари має бути вивезено за межі митної території України.

Строки зберігання товарів у митному режимі митного складу визначено ст. 125 Митного кодексу України.

30.04.2014



Рівне-Ракурс №10 від 30.04.2014p. 
На головну сторінку