№655 від 08.05.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Творчі здобутки
У музичних колах Рівного жартома кажуть - якщо восени по місту ходять “косяки” молоді з гітарами, стовідсотково це вихованці музичного клубу ПДМу “Музика мрій”. Саме цей клуб в рамках Благодійного Марафону ПДМу 29 квітня відсвяткував своє 10-річчя. Протягом часу існування викладачі клубу навчили грати на гітарі не одну сотню випускників, серед яких є досить успішні зараз музиканти: відома джазова співачка Яна Міськова, бас-гітарист рівненського гурту “Флаєр” Андрій Куровський та учасник багатьох музичних телевізійних проектів “Караоке на майдані”, “Ікс-фактор”, “Битва хорів” - Віталій Буняк.
- У школі я займався співом у хорі, але якось вирішив, що непогано було б оволодіти грою на гітарі, тому й прийшов на навчання до “Музики мрій”, - пригадує Віталій БУНЯК. - Навчання стало мені в нагоді, адже в клубі ми розучили багато популярних пісень, які згодом виконував уже як учасник музичних телепроектів. Згодом мені пощастило стати переможцем проекту “Караоке на майдані”. Потім разом із моїм викладачем Олександром Кондратенком ми пройшли телекастинг та потрапили до тренувального табору телепроекту “Ікс-фактор”. Цього року став фіналістом телепроекту “Битва хорів” і під керівництвом Ірини Білик посів 3-є місце в складі Севастопольського хору. Перше місце та призові 50 тисяч гривень у цьому проекті здобув хор зі Львова, між іншим, в його складі теж був рівнянин - Микола Бобрик. Під час гала-концерту закриття “Благодійного Марафону” 8 травня ми з Миколою Бобриком вирішили заспівати дуетом. Як випускник клубу, взяв участь у ювілейному концерті “Музики мрій”.
- За 10 років ми випустили в світ півтисячі випускників, - розповідає Олександр Кондратенко. - У навчальному процесі ми з дітьми вчимо відомі пісні зарубіжних та вітчизняних виконавців. Але окрім того існує ще й проект, в якому ми співаємо власні - авторські пісні. Незабаром хочемо представити слухачу зовсім новий проект, в якому “Музика мрій” буде не акустичним, а електричним гуртом. У нашому складі з’являться електрогітара, бас-гітара, ударні. Ми не вчимо дітей академічній грі на гітарі – більше робимо ставку на популярні пісні. Є учні, які мають навички співу, але хочуть оволодіти гітарою, адже це для акомпанементу - найпопулярніший інструмент. Найголовніше в процесі навчання – зацікавити дитину музикою, підібрати репертуар, який вона зможе і захоче виконати на сцені. Звісно, під час концертного виступу окремі виконавці хвилюються, але зазвичай ми виконуємо пісні всім колективом. Хтось грає соло, хтось ритм. Ми намагаємося поєднувати різні напрямки - класичний, естрадний вокал, авторську пісню.
Діти, що навчаються в клубі, отримують можливість творчої самореалізації, пошуку творчих ідей. Так, на святковому ювілейному концерті одна з наших вихованок - Ольга Попович, представила слухачу свої авторські пісні.
- Загалом ми намагаємося брати участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, але наш напрямок важко віднести до суто бардівської авторської пісні, – продовжила розповідь Олександра Ольга Кондратенко. - У 2004 році ми здобули 2 місце на рівненському фестивалі “Я і гітара”. У 2005 році на 3-му Всеукраїнському фестивалі авторської пісні “Звуки поезії-2005”, присвяченому дню міста Вінниці, отримали приз “Глядацьких симпатій”. Минулого року ми були партнерами 8-го “Міжнародного рівненського фотовернісажу на Покрову” - грали на відкритті власні пісні.
08.05.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 08.05.2014p. На головну сторінку |