Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №656 від 15.05.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Книга антирекордів України

Мирний атом – дороге задоволення!

Чимало людей в Україні працює в галузі “мирного атому” на АЕС. Робота ця специфічна, та як, виявляється, керівництво окремих АЕС дивує всіх незвичними рішеннями. Наприклад, керівництво Запорізької АЕС закупило в січні цього року 2612 пляшок алкогольних напоїв, повідомляє сайт “Наші гроші”. Відповідна інформація була оприлюднена у звіті про закупівлі станції без проведення тендера за перший квартал 2014 року. У даному випадку, проведення тендера не вимагалося, бо сума закупівлі 99997,59 гривень виявилася менше граничної суми в 100 тисяч гривень, після якої тендер стає обов’язковим. Сайт наводить розкладку з придбання алкогольної продукції, з якої випливає - більше всього було закуплено горілки “Green Day” - 450 пляшок за трьома найменуваннями. Навіщо на АЕС стільки алкоголю? Не дарма кажуть, що алкоголь захищає від радіації? Або стає зрозумілою можлива причина аварії на Чорнобильській АЕС?

Але іноді тендери усе ж відбуваються. За результатами тендера 4 січня 2013 року Запорізька АЕС разом із ДП “НАЕК “Енергоатом” уклала угоду з ПП “Алькон-Інвест” на постачання двох металевих гратчастих щогл загальною вартістю 840 тисяч гривень. Окрім переможця, в тендері взяли участь ще дві компанії - ПП “ВФ Промсервіс” та ТОВ “ТПК “ВЕТЕК”. Пропозиція останньої становила 467 тисяч, проте конкурсна комісія відхилила її, аргументуючи це невідповідністю умовам документації конкурсних торгів, кваліфікаційним критеріям. Пропозиція ПП “ВФ Промсервіс” становила 844 тисячі, таким чином, різниця між пропозиціями учасників, допущених до торгів, становила майже 50 %. Отже, керівництво Запорізької АЕС витратило грошей на закупівлю гратчастих щогл вдвічі більше ніж пропонувалося. Цікаво, що за останні чотири роки ПП “Алькон-Інвест” перемогло в 17 тендерах на суму 6 мільйонів. В свою чергу, ПП “ВФ Промсервіс” за цей час перемогло в 41 тендері на суму 23 мільйони.

Окрім того у 2013 році запорізькі енергетики примудрилися купити комп’ютерну техніку в три рази дорожче ніж ринкові ціни. ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” за результатами тендерів уклав декілька угод з ПрАТ “Інком” на постачання комп’ютерної техніки загальною вартістю 3,06 мільйона гривень. Закупівля здійснена за кошти підприємства на умовах DDP, що передбачає покладання на продавця всіх витрат та ризиків, пов’язаних з доставкою товару безпосередньо до покупця, включаючи будь-які податки, митні та інші збори. При цьому ціна на деякі види продукції втричі перевищила ринкові ціни. Для прикладу, ціна придбаної комп’ютерної “миші” з портом PS/2 становить 116,34 гривень. В інтернет-магазині “Розетка” аналогічну можна придбати за ціною від 23 до 49 гривень. ПрАТ “Інком” належить Олександру Кардакову – 96 номеру в списку найбагатших українців за версією “Forbes” зі статком 96 мільйонів доларів. Можливо, його статки частково пов’язані з вмінням “домовлятися” про проведення подібних торгівельних оборудок. Отже, виходячи з подібних затрат АЕС на різноманітні закупівлі, в кінцевому рахунку послуги “мирного атому” для користувачів не дешеве задоволення!

15.05.2014



Рівне-Ракурс №10 від 15.05.2014p. 
На головну сторінку