Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №657 від 22.05.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Оздоровлюємося!

Метод сили волі

Метод сили волі

Щорічно 31 травня ВООЗ відзначається Всесвітній день без тютюну. Цьогорічне гасло: “Зниження рівня вживання тютюну - порятунок людського життя”. Про те, що тютюн небезпечний для життя, знає кожний, а от як позбутися цієї шкідливої звички, ми можемо вам порадити.

У нашому суспільстві вважається, що кинути палити важко. Навіть ті книги, які радять кинути палити, зазвичай починаються з опису, як важко буде це зробити. Насправді процес відмови від куріння ускладнюється застосуванням курцем методу сили волі. Метод Сили Волі - це будь-який метод, який змушує курця відчути, що він приносить якусь жертву. Давайте розглянемо його докладніше.

Ми не приймали рішення стати курцями. З першими цигарками просто експериментували і, оскільки їх смак був жахливий, були переконані, що зможемо зупинитися, коли захочемо, та й зазвичай це відбувається в компанії інших курців.

Згодом куріння вже стало частиною нашого життя. Нам здавалося, що тютюн робить вечірки та обіди приємніше і допомагає зняти стрес. Насправді, куріння ніколи не було здатне поліпшити прийом їжі або зустріч друзів, і воно зовсім не знімає стрес. Ні, курці просто вірять, що не зможуть отримати задоволення від обіду або впоратися зі стресом без тютюну.

І ми помиляємося до тих пір, поки не спробуємо кинути палити по-справжньому, і тільки тоді дізнаємося про існування цієї проблеми. Курець хоче викурити свою сигаретку, а оскільки курити йому не можна, це змушує його страждати ще більше. Сигарети, які він зазвичай застосовував для полегшення стресу, більше йому недоступні, і тому він з потроєною силою хоче курити. Можливим результатом періоду самокатування стає компроміс: “Я скорочу куріння“..., або “Я вибрав невідповідний час“..., або “Я почекаю, поки життя стане спокійніше”. Однак, як тільки напруга знижується, відпадає і необхідність переставати курити, тому курець вирішує почекати. Це, звичайно ж, замкнуте коло, оскільки з плином часу для більшості людей життя стає не менш, а більше напруженим, адже саме цигарки породжують стрес.

Давайте спробуємо розібратися, чому кинути палити за методом сили волі настільки важко. Приводом може стати турбота про здоров’я, гроші, суспільний осуд або з нами може трапитися особливо важкий напад задишки, після якого розуміємо, що не отримуємо від куріння ніякого задоволення. Давайте припустимо, що курцеві вдається витримати кілька днів без тютюну. Його легені швидко очищаються.

Через 20 хвилин:

– кров’яний тиск і пульс повертаються до норми.

За 1 годину:

– нормалізується серцебиття.

Через 12 годин:

- легені працюють краще, збільшується насичення організму киснем, покращується загальний стан;

- шкіра, волосся, одяг, дім – позбавляються неприємного запаху.

Через 1 тиждень:

- поновлюється чутливість смакових рецепторів – ви краще відчуваєте запахи;

- зникає задишка при ходінні східцями і при домашній роботі.

Через 1 місяць:

- поновлюється робота імунної системи;

- відновлюється робота легень;

- зуби виглядають білішими.

Через 3–6 місяців:

- легені очищуються, зникає кашель курця;

- поліпшується циркуляція крові, покращується працездатність і зовнішній вигляд.

За 1 рік:

- загрози здоров’ю (серцеві напади, рак) зменшуються наполовину.

Ми не купуємо цигарок і, відповідно, в нашому гаманці залишається більше грошей. Тому ті причини, через які ми, насамперед, вирішили перестати палити, швидко випаровуються у нас з голови.

Курці, яким вдалося кинути курити за допомогою методу сили волі, зазвичай говорять, що це було складне завдання, що воно забрало багато часу. Це пояснюється тим, що основна проблема полягає в промиванні мізків, і ще довго після того, як нікотинова залежність згасне, курець хандрить без тютюну. Багатьом курцям вдається домогтися успіху, застосовуючи подібний метод, але це непросто, а невдачі зустрічаються набагато частіше ніж перемоги. Навіть ті, кому вдається утриматися від куріння, живуть в подавленому стані, тому, що все ще вірять: у хвилини горя чи радості цигарка може надати хорошу підтримку.

Ми куримо, щоб нагодувати “маленьке чудовисько” (психологічну залежність), і як тільки видалимо його з тіла і розуму, у нас не буде ні потреби, ні бажання курити.

22.05.2014Лікар-методист ОЦЗ Галина Кашпер



Рівне-Ракурс №10 від 22.05.2014p. 
На головну сторінку