№658 від 29.05.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Живопис
Відомо, що художники нерідко передають власний дар у спадок, а випадки, щоб малярством займалася ціла родина, нині рідкість. Родина Довгалюків презентувала сімейну виставку живопису у відділі мистецтв Рівненської обласної бібліотеки. Автори сімейної експозиції – подружжя Юрій Довгалюк, Ірина Ковальська і їхній 10-річний син Артем. Батько та син мають ще один дар – музичний, вони чудово грають на гітарі, - наймолодший учасник виставки Артем зіграв присутнім кілька композицій. А ще малярством в родині займалися батько та брат Юрія Довгалюка. Картини, представлені глядачу, виконані у двох техніках – живопис та графіка, тематика різноманітна: від оголеної жіночої натури до пейзажів та абстракцій, дає про себе знати різне авторство робіт.
Школа має власні традиції, потужно розвивається методика викладання. З кожним новим поколінням учнів змінюється підхід, на який впливає технічний прогрес. Але є основи, які не змінюються роками. На виставці представлено біля 30 картин, намальованих за 10 останніх років. На портретах присутні як конкретні люди, так і надумані образи. Я схильний до графіки, дружина представила живопис, а син демонструє картини, намальовані у віці 7-8 років, під час навчання в художній школі. У Рівному неодноразово робили виставки: я, мій брат та батько, але загальну родинну експозицію ми представляємо вперше. Мені, як директору художньої школи, доводиться чимало займатися адміністративною роботою, тому, аби не втратити відчуття малярства, наша родина вирішила зробити виставку. Раніше ми дуже активно виставлялися, а ось остання персональна виставка відбулася у 2002 році та була присвячена народженню сина.
Окрім малярства в нашій родині існують ще й музичні традиції. На гітарі грав мій дід та батько. Я та син Артем вчилися ще й в музичній школі по класу гітари. Близько 15-ти інструментів налічує домашня колекція різноманітних гітар. Традиційно ми робимо музичні імпровізовані виступи вдома та в музичній школі. Та й загалом у моїх роботах присутній музичний вплив. Можна сказати, що я переводжу в колір та графіку окремі музичні композиції. У моїй творчості музика дуже сильно впливає на створення художніх образів на картинах. Зараз я вже не ганяюся за виставками – для мене головне - діти, які вчаться в художній школі, адже це нова генерація художників.
29.05.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 29.05.2014p. На головну сторінку |