№659 від 05.06.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Стратегія
Над цим роздумує робоча група, яка працює над стратегією розвитку нашої області до 2020 року, що включає раціональне використання ресурсів та максимальне використання економічних можливостей Рівненщини. До складу робочої групи увійшли депутати, фахівці та експерти, науковці та представники громадськості. Загальна кількість учасників робочої групи - 120 осіб. Вони і розроблятимуть стратегії, керуючись новітніми європейськими практиками.
Як зазначив заступник голови Рівненської ОДА Тарас Пустовіт, завдяки стратегії розвитку в область залучатимуться нові інвестори, які повинні забезпечити сталий розвиток Рівненщини, а ресурсів для розвитку в краї достатньо. Це випливає вже з першої аналітичної частини стратегії.
- Під час підготовки матеріалів ми максимально брали порівняльні характеристики області та України і диференціацію тих чи інших показників у розрізі регіонів області, - підкреслив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації, секретар обласної групи Ігор ТИМОШЕНКО. – Першим важливим показником є демографічна ситуація. За останні шість років на Рівненщині спостерігається постійний природний приріст населення. А отже, згодом необхідні будуть ефективні заходи зі збільшення кількості робочих місць та підвищення заробітної плати, сприяння розвитку підприємництва. Також варто взяти до уваги, що область є промислово-аграрним регіоном з розвиненою сферою обслуговування. Ми маємо 26 відсотків промисловості в показниках валової доданої вартості, 17 відсотків становить сільське господарство. Все інше – це сфера послуг: транспорт, торгівля, освіта, охорона здоров`я та будівництво.
У нас 490 тисяч осіб зайняті в сфері економічної діяльності, з них у промисловості зайнято 64 тисячі осіб. Водночас біля 30 відсотків мешканців області зайнято у торгівлі, готельному, ресторанному бізнесі. Тоді як в освіті - 10 відсотків мешканців області, а в охороні здоров`я – 7. Як бачимо, промисловість не являється визначальною у зайнятості населення, тому стратегічним завданням якраз і є розвиток промисловості, адже створення одного робочого місця у цій галузі дає можливість створити не менше двох робочих місць у всіх суміжних галузях. Отже, для Рівненщини є надзвичайно важливим максимальне залучення інвестицій саме у виробничий сектор.
Члени робочої групи зауважують, що праця над стратегією розвитку триває, і свої пропозиції може надати кожний, а ознайомитися з першими результатами роботи над стратегією можна в мережі Інтернет.
05.06.2014 | Іван КАШУБ |
Рівне-Ракурс №10 від 05.06.2014p. На головну сторінку |