Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №660 від 12.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Книга Антирекордів України

Чи буде спрощена податкова система?

Податкова система України є однією з найгірших у світі - зазначають світові експерти. Діюча податкова система залишається однією з найгірших у світі, її “з’їдає” корупція, її характеризують і складна система адміністрування та велика кількість самих податків. Дисбаланси податкової системи України створюють нерівномірні податкові навантаження та, як результат, призводять до збільшення тіньового сектора економіки.

Складна система адміністрування є джерелом корупції і не дозволяє пересічному платникові податків виявити, на що саме ідуть сплачені ним гроші. Серед тих, хто провадить моніторинг податкової системи України, такі відомі міжнародні інституції, як Світовий банк і аудиторська компанія Price Water House Coopers.

Попри те, що українці сумарно платять одні з найвищих податків у світі (в Україні існує близько 20 податків всеукраїнського значення і до десяти податків місцевого значення), вони не знають, куди ідуть їхні гроші: на зарплати і пенсії, на ремонт місцевих доріг і побудову освітніх закладів чи на збільшення соціальних виплат чиновникам і силовикам. Для порівняння: в Євросоюзі таких податків удвічі менше, але ЄС перебуває на першому місці у світі за виділенням коштів на соціальний захист своїх громадян – до 30 відсотків від ВВП. В Україні це лише 8 відсотків. Особливо ця різниця помітна у сфері пенсійного забезпечення, яке українці фінансують з державного бюджету через Пенсійний фонд. У ФРН мінімальна пенсія становить 350 євро за умови відсутності жодного дня трудового стажу, а середня пенсія наближається до 800 євро на місяць. У Франції мінімальна пенсія становить 500 євро на місяць, у Великобританії – 760 євро. В Україні середня пенсія становить приблизно 137 євро (понад 1400 гривень).

Після набуття чинності з 1 січня 2011 року нового Податкового кодексу, система стягнення податків в Україні має вигляд трьох підсистем, які є в тісному взаємозв’язку між собою, зазначають у прес-службі Міністерства доходів і зборів. Це - підсистема оподаткування юридичних осіб, підсистема оподаткування фізичних осіб і збори в державні цільові фонди (Пенсійний та інші). З 2014 року міністерство доходів проводитиме перевірки спільно з органами фінансового контролю, що дозволить менше відволікати бізнес від його роботи. Також планується зменшити кількість всеукраїнських податків удвічі, залишивши 9 або 10. У 2014 році серед планів міністерства також зменшення видатків на адміністрування податків і відповідно збільшення надходжень до державної казни, введення в дію змін до Податкового кодексу, які передбачають зниження податку на доходи фізичних осіб тощо.

12.06.2014



Рівне-Ракурс №10 від 12.06.2014p. 
На головну сторінку