№660 від 12.06.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Книга Антирекордів України
Податкова система України є однією з найгірших у світі - зазначають світові експерти. Діюча податкова система залишається однією з найгірших у світі, її “з’їдає” корупція, її характеризують і складна система адміністрування та велика кількість самих податків. Дисбаланси податкової системи України створюють нерівномірні податкові навантаження та, як результат, призводять до збільшення тіньового сектора економіки.
Попри те, що українці сумарно платять одні з найвищих податків у світі (в Україні існує близько 20 податків всеукраїнського значення і до десяти податків місцевого значення), вони не знають, куди ідуть їхні гроші: на зарплати і пенсії, на ремонт місцевих доріг і побудову освітніх закладів чи на збільшення соціальних виплат чиновникам і силовикам. Для порівняння: в Євросоюзі таких податків удвічі менше, але ЄС перебуває на першому місці у світі за виділенням коштів на соціальний захист своїх громадян – до 30 відсотків від ВВП. В Україні це лише 8 відсотків. Особливо ця різниця помітна у сфері пенсійного забезпечення, яке українці фінансують з державного бюджету через Пенсійний фонд. У ФРН мінімальна пенсія становить 350 євро за умови відсутності жодного дня трудового стажу, а середня пенсія наближається до 800 євро на місяць. У Франції мінімальна пенсія становить 500 євро на місяць, у Великобританії – 760 євро. В Україні середня пенсія становить приблизно 137 євро (понад 1400 гривень).
Після набуття чинності з 1 січня 2011 року нового Податкового кодексу, система стягнення податків в Україні має вигляд трьох підсистем, які є в тісному взаємозв’язку між собою, зазначають у прес-службі Міністерства доходів і зборів. Це - підсистема оподаткування юридичних осіб, підсистема оподаткування фізичних осіб і збори в державні цільові фонди (Пенсійний та інші). З 2014 року міністерство доходів проводитиме перевірки спільно з органами фінансового контролю, що дозволить менше відволікати бізнес від його роботи. Також планується зменшити кількість всеукраїнських податків удвічі, залишивши 9 або 10. У 2014 році серед планів міністерства також зменшення видатків на адміністрування податків і відповідно збільшення надходжень до державної казни, введення в дію змін до Податкового кодексу, які передбачають зниження податку на доходи фізичних осіб тощо.
12.06.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 12.06.2014p. На головну сторінку |