№662 від 26.06.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Національний День ферми
Яким чином стабілізувати ціни на молоко, вирішували на національному Дні ферми, що відбувся на Рівненщині. Нині попит на молочну продукцію падає, адже на це впливає як втрата російських ринків збуту, так і зменшення споживання молока на внутрішньому ринку. Виробники всіма силами намагаються втримати виробництво. Як один із способів вижити - зменшити собівартість виробництва. Прикладом цього є одне з найбільших як в Україні, так і області сільськогосподарських підприємств імені Воловікова у селі Горбаків Гощанського району, де і відбувся День ферми.
Перейняти досвід колег з Рівненщини приїхали їх колеги з різних областей України. Фермер з Донецької області Андрій Перебийніс розповідає, що на сході України працювати з кожним днем все важче.
“Молочні ферми тільки збудували, купили 20 корів, і все це зруйновано, бо попав снаряд. І нічого не залишилося”, - констатував керівник ФГ “Час” з Донецької області Андрій Перебийніс.
Найкраща допомога молочарам від держави - це коли держава не регулює ціни, запевнив присутніх заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун.
“Повинен бути ринковий механізм. В усьому світі – це інвентаризаційні закупки. Тобто, це аграрний фонд, що виходить на ринок. Коли молока надлишок, він скуповує сухе молоко, масло. Мені приємно, що в такий час є розуміння країни, що ця галузь є для нас важлива”, - зауважив Андрій Дикун.
Вже наприкінці червня відбудуться перші торги. На думку фахівців, закупівельну ціну на молоко вдасться трохи підвищити.
26.06.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 26.06.2014p. На головну сторінку |