Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №662 від 26.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абетка здорового харчування

Хрін

Хрін

Ця рослина відома людству своїми корисними і цілющими властивостями упродовж чотирьох тисяч років, і сьогодні багато людей не уявляють свій щоденний раціон без цієї пекучої, ароматної приправи. Знайомтеся – усім відомий, улюблений і найбільш вживаний як приправа – хрін. Він відноситься до роду капустяних, в їжу вживають як бадилля, так і кореневу частину. Подрібнене листя хріну найчастіше додають у маринади і соління, а корінь подрібнюють і використовують як спецію. Смак у хріну гострий, пекучий, як у гірчиці, оскільки корінь містить гірчичну ефірну олію. Корисні властивості хріну сильні і багато в чому пояснюються його складом.

Склад хріну

Корінь хріну – це комора корисних речовин. Він містить вітамін С, вітаміни групи В, РР, аскорбінову кислоту, великий набір ефірних гірчичних олій, фітонциди, крохмаль, смолянисті речовини, клітковину, велику кількість мікро- і макроелементів.

Що стосується харчової цінності хріну, то в 100 г тертого кореня міститься 3,2 г білків, 0,4 г жирів, 10,5 г вуглеводів, 7,3 г клітковини. Енергетична цінність хріну - 59 ккал на 100 г продукту.

Активні компоненти, що входять до складу хріну, надають йому унікальні цілющі і поживні якості. У цій рослині вітаміну С більше ніж в лимоні. Аскорбінова кислота, смолянисті речовини, гірчичні масла, усе це має потужну оздоровчу дію на організм людини, стимулює внутрішні органи і попереджає розвиток багатьох захворювань.

Вплив хріну на організм

Вживання хріну позитивно впливає на травні процеси організму. Хрін використовують для лікування гастриту зі зниженою кислотністю. Коренеплід позбавляє від гіпертонії, остеохондрозу, запалення легенів, у тому числі і плевриту, фізичного і розумового виснаження.

Хрін є прекрасним загальнозміцнюючим засобом, він додає сили, стимулює фізичну активність, бореться з депресіями. Завдяки протизапальним і бактерицидним якостям, корінь хріну показаний при простудних і інфекційних захворюваннях, його рекомендують включати в меню під час спалахів грипу і ГРВІ. Овоч виявляє на організм людини сечогінну, жовчогінну, відхаркувальну і кровотворну дію.

Хрін вважається сильним природним антибіотиком, з його допомогою лікують простудні і інфекційні захворювання дихальних шляхів. Завдяки сечогінній дії, корінь хріну допомагає вивести камені, позбутися від циститу, водянки, інфекції і запальних процесів у сечовивідних шляхах.

Завдяки великій кількості корисних речовин і вітамінів, коренеплід виступає відмінним профілактичним засобом проти розвитку авітамінозів, особливо весняних, коли особливо відчувається нестача вітамінів.

Корінь хріну здавна використовували для лікування імпотенції, його регулярне вживання в невеликих кількостях значно покращує чоловіче здоров’я. За деякими даними, овоч чинить вплив, схожий з афродозіаками, – збільшує сексуальний потяг.

Хрін рекомендується до використання людям, що бажають позбутися від зайвої ваги. Він має здатність зігрівати і активізувати роботу органів травлення, запобігати запорам і трансформації неперетравленої їжі в жирові запаси і в шлаки. Овоч стимулює обмінні процеси в організмі, що є одним з доданків успішної боротьби із зайвими кілограмами.

Вживання хріну протипоказане при індивідуальній непереносимості, хворобах печінки, запальних процесах у шлунково-кишковому тракті, при вагітності і годуванні грудьми.

26.06.2014



Рівне-Ракурс №10 від 26.06.2014p. 
На головну сторінку