№662 від 26.06.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Увага
Якщо точно знаєте, що вас будуть шукати, – залишайтесь на місці, розведіть вогнище, співайте пісні – по диму і голосу людину простіше знайти. Подавати звукові сигнали можна ударами палиці об дерева - звук від них далеко розходиться по лісі.
Зробіть себе видимим. Перш за все, необхідно знайти відкрите місце, краще на узвишші, спорудити на найближчій галявинці три високих (три метри) хрести з ялинових гілок. Якщо є сірники, можна розпалити три багаття. Можна п'ятою проробити в землі три глибокі ямки або скласти три кам’яні купки поблизу стежки, оскільки рятувальники, як правило, йдуть по ній. Одним словом, встановлювати такі знаки, яких у звичайній природі не існує, і які можна побачити з висоти польоту авіаційної техніки. Можна, наприклад, повісити на ялинку прикраси зі сміття (пляшки, банки, пакетики від чіпсів і т.п.).
Якщо загубився ваш родич, одразу ж при можливості викликайте аварійно-рятувальну службу за телефоном „101”. Нерідко самостійні пошуки призводять лише до затоптування слідів, за якими можна було відшукати людину.
Якщо ви намагаєтеся, наприклад, докричатися або привернути до себе увагу людини, що загубилась, за допомогою сигналу автомашини, чекайте його на одному місці досить довго. Іноді знайдені люди розповідають, що йшли на сигнал, але, вийшовши, виявляли, що машина тільки що виїхала, не почекавши їх і п’ятнадцяти хвилин. Вважайте, що вибігти з лісу швидко досить важко.
Не можна забувати і про те, що похід в ліс - це сильні фізичні навантаження, які незвичні для міських жителів. Тому враховуйте, що в лісі може стати погано. Якщо у вас є ще якісь хронічні захворювання, то вони можуть загострюватися, тому без необхідних медикаментів до лісу йти не можна. І, звичайно, потрібно мати при собі хоча б мінімальний запас води, щоб у разі необхідності можна було запити ліки.
Бережіть та економно використовуйте воду. Вона важливіша для вашого вживання, ніж їжа.
Отже, для того, щоб залишитися живими, опинившись на самоті в лісі, потрібні елементарні початкові знання, спокій, зосередженість та величезне бажання знайти вихід із складної ситуації.
Методист НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Інна Сливінська
26.06.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 26.06.2014p. На головну сторінку |