№664 від 10.07.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Прем'єра
Чи варто робити прем’єру вистави в заключний день театрального сезону? На це та інші питання відповіли рівненським журналістам на прес-конференції, яка відбулася 7 липня у фонотонній залі Рівненського облмуздрамтеатру.
Справжньою окрасою вистави стала сценографія Алли Локтіонової. Житло головної героїні, в якому і розгортаються події, стилізоване під театр. Тут усе нагадує їй про улюблену професію. Героїня Ніни Ніколаєвої живе спогадами про свої найкращі часи. Справжній витвір мистецтва - ляльки у людський зріст, виготовлені у техніці пап’є-маше художницею вистави Аллою Локтіоновою – символ ролей, зіграних свого часу актрисою та її партнерами по сцені. Не залишить байдужим глядача і хореографія вистави, над якою працюють заслужений артист України, головний балетмейстер Рівненського облмуздрамтеатру Олексій Яриш та Станіслав Лозовський. Танцюватимуть у виставі не лише балет, але й самі актори.
- За сюжетом вистави, головний герой, молодий аферист Макар прийшов до популярної в минулому актриси, щоб винайняти в неї квартиру, - розповідає виконавець головної ролі Марка - актор Станіслав Лозовський. - Хлопець повідомляє про те, що він приїхав взяти участь у черговому талант-шоу, а тому жінка хоче побачити його артистичні нахили. Режисер також вимагав від мене вміння танцювати, бо у виставі є кілька музичних номерів. На щастя, я колись займався музикою – грав у рок-гурті на ударних, а також танцював степ, що мені й допомогло безпосередньо у виставі. Загалом грати роль антигероя цікавіше, тому що роль характерна. Негативний персонаж завжди протидіє комусь, через що виникають конфліктні гострі моменти.
Окрім того, Володимир Петрів прокоментував підсумки сезону 2013-2014 років:
- Завдяки бурхливим політичним подіям, які розпочалися восени минулого року, театру було нелегко привернути увагу глядача. Іноді вистави відмінялися через жалоби за загиблими на Майдані, іноді було морально важко грати вистави на тлі того, що творилося в країні. Ми разом із глядачем пережили найболючіші моменти в історії України – сумували за загиблими на Майдані та на сході України, піднімали патріотичний дух поетичною містерією “Та не однаково мені…”. Але саме в цьому сезоні нам вдалося представити глядачу рекордну кількість нових вистав, яких, включаючи дві дитячі, було аж п’ять.
Влітку нас запрошували брати участь у фестивалях, які пройдуть у Москві та Архангельську, але ми, з політичних міркувань, відмовилися брати участь в них, хоча стосунки з російськими колегами-театралами в нас і досі чудові. Краще ми зіграємо ці спектаклі на Україні, а зібрані кошти перерахуємо на підтримку нашій армії, аніж будемо витрачати гроші на поїздку до країни окупанта.
Щодо прем’єри спектаклю “Самотня леді”, то ми вирішили закрити сезон новою виставою, бо в театральному світі існує така практика. Якщо прем’єра видасться вдалою, то глядач дочекається її появи і в новому сезоні, а якщо ні, то до його початку враження від постановки забудуться.
Перебуваючи у відпустці, актори з нетерпінням чекатимуть відкриття нового сезону, з надією, що це вже відбудеться у мирній та квітучій Україні.
10.07.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 10.07.2014p. На головну сторінку |