№664 від 10.07.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Поради фахівця
Безперечно, літо - найбезтурботніший час року. Однак саме влітку потрібно звертати найактивнішу увагу на стан свого волосся. Бо якщо цього не робити, восени їх, а значить, і вас, чекають неабиякі проблеми. Дотримання кількох нескладних правил по догляду допоможе вам зберегти локони здоровими і красивими.
Ми зі свого боку вважаємо, що зовсім необов’язково знову наступати на граблі. Проблеми відомі, так давайте ж з’ясуємо заздалегідь, що перетворює доглянуту шевелюру в мочалку. І як цього уникнути.
Ворог волосся
Головні сезонні вороги волосся - сонце, пил і морська вода. Вони руйнують захисний жировий шар, вимивають з волосся білок кератин, “розчепірюють” лусочки, на манер черепиці покривають кожен волосяний стрижень.
Окрім того, надлишок сонця порушує гормональний баланс в організмі - збільшується вироблення чоловічого гормону тестостерону. Це, може, й добре для курортних пригод, зате дуже погано для краси: волосся починає випадати, причому в ключових андрогенних зонах, на лобі і на тімені.
І вже зовсім у вороняче гніздо перетворюється голова, якщо у відпустці ви схудли. Чому? Тому що одна з функцій проклятої жирової тканини, яку ви нарешті загнали в п’ятий кут, - вироблення жіночих гормонів.
Неважко здогадатися, що при її скороченні знову-таки створюється перекіс в сторону тестостерону. Крім цього, разом з жиром організм втрачає жиророзчинні вітаміни, а також багато мінеральних речовин, необхідних для здоров’я волосся. Словом, куди не кинь, усюди клин. Жах.
Арсенал
Ось косметичний мінімум, який дозволить вберегти світ від клонів Брюса Уїлліса (хоча він в будь-якому вигляді - душка!).
Зміцнюючі шампуні
У їх складі мають бути вітаміни А, Е і В (для живлення), кератин і колаген (для зміцнення), масла жожоба, абрикосове або манго (вони зволожують волосся і полегшують їх розчісування).
Живильні масла
Відновлюють захисну жирову змазку і особливо хороші в пост-відпускну фазу. Одне “але” - такі масла погано змиваються і візуально “обтяжують” волосся.
Косметичні сироватки і ампули містять поживні речовини в концентрованому вигляді - наприклад, керамідів у них в 10 разів більше ніж у звичайних бальзамах. Зручні тим, що їх не потрібно змивати. Спеціальна рідина з силіконом необхідна для “склеювання” посічених кінчиків.
Маски
Їх випускають багато компаній, хоча непогані результати дають і hand-made варіанти.
Наприклад, змішайте по ложці реп’яхової олії і меду, вбийте свіже яйце, додайте в суміш капсули з вітамінами А і Е. Нанесіть на волосся, замотайте голову плівкою і рушником. Потерпіть кілька годин.
Зверніть увагу - такий популярний інгредієнт домашніх масок, як коньяк, пересушує волосся. Якщо і вживати його влітку, то тільки всередину, для душевної радості.
Крем або спрей з UV-фактором
Захищає локони від шкідливого впливу ультрафіолету, поповнює втрату кератину. Його варто наносити на волосся щоразу перед виходом з дому.
10.07.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 10.07.2014p. На головну сторінку |