Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №666 від 24.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Продовження теми

Потрібно зупинити екологічну катастрофу!

Потрібно зупинити екологічну катастрофу!

Представники ГО “Час-ДІЙ”  разом з іншими громадськими активістами 17 липня прийшли до Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА з вимогою зупинити екологічну катастрофу поблизу Рівного. Активісти вимагали припинити покривати злочинців-посадовців і власників контейнерів з токсичними речовинами.

ГО “Час-ДІЙ” опрацювала інформацію і надає громаді Рівного свої перші вис­новки щодо цієї проблеми:

Два контейнери належать Департаменту екології (Управлінню) Рівненської ОДА, п’ять - належать Шпанівській сільраді (спростовується недостовірна інформація про те, що це об’єкти ТДВ “ПЛОДОРОЗСАДНИК”).

На сьогоднішній день про вміст бетонних контейнерів сказати ніхто нічого не може, тому що лише після виявлення проблеми Рівненська СЕС взяла проби на аналіз.

Маніпуляції з контейнерами проводив екс-керівник Рівненського району М.Свінтозельський і швидше за все, що підконт­рольні йому працівники ТДВ “ПЛОДОРОЗСАДНИК”. Дозволів на поводження з небезпечними відходами, зрозуміло, ніхто з вищезазначених осіб і структур не має.

Раніше контейнери знаходились в приміщеннях ТДВ “ПЛОДОРОЗСАДНИК”, хоча не зрозуміло, чому саме у них і для чого. І лише нещодавно їх викинули на лісосмугу. Мабуть, це напряму пов’язано з тим, що колишній голова Райради впевнено позбувається нерухомого майна колективного господарства.

Зараз в Рівненській області є 44 таких контейнери. Частина їх знаходиться в районі Басів Кут.

Окрім того, написали запит і сподіваємось, що найближчим часом отримаємо відповіді про місце розташування таких покинутих об’єктів.

Існує проблема в області також неконтейнеризованих небезпечних відходів.

Міністерства екології та природохорони упродовж років на підконтрольних тендерах імітували утилізацію таких об’єктів, вимиваючи мільярди з держбюджетів. До схем були включені багато місцевих посадовців сфери АПК і керівники районів. Тепер можемо припустити, яким чином сюди причетний М.Свінтозельський. До слова, Волинська область повністю, принаймні документально, позбулась таких контейнерів.

Свого часу Рівненська облдержадміністрація перекинула цю проблему на місцеві територіальні громади.

Директор ГО “Час-ДІЙ” Олександр Лащук повідомив про наступні необхідні кроки вирішення цієї проб­леми:

- Ми пропонуємо інвентаризувати об’єкти і ідентифікувати вміст. В різних контейнерах можуть бути різні речовини. Ніхто на даний час не володіє достовірною інформацією. Негайно вивезти контейнери в більш захищене місце для зберігання і подалі від населених пунктів. Знайти і покарати винних, особливо щодо розкрадання утилізаційних коштів. Допитати М.Свінтозельського, і віднайти можливості для утилізації токсичних контейнерів.

24.07.2014



Рівне-Ракурс №10 від 24.07.2014p. 
На головну сторінку