Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №666 від 24.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фотовиставка

6 дорівнює 1

6 дорівнює 1

Шість дорівнює одиниці - з точки зору математики, це нонсенс, але для мистецтва таке твердження має право на життя. Шість попередніх виставок рівненського фотохудожника Олега Жиліна дали життя сьомій. Тому в оформленні зали обласного краєзнавчого музею, де проходить експозиція, фотограф використав 6 кубів та ще 1 куб стоїть окремо. На шести кубах - сухі рослини, як символ вже пройдених виставок, а на сьомій - жива рослина, як і народжена сьома виставка світлин. Фотограф, який нині має звання заслуженого художника Міжнародної асоціації фотомистецтва (EFIAP), представив глядачу більше півсотні робіт, частина з яких брала участь або відзначалася нагородами на міжнародних фотосалонах.

- Всі роботи, представлені глядачу, зроблені в період 2008-2012 років на цифромильницю Панасонік-Люмікс, – розповідає Олег Жилін. Тема "мак­розйомка" мене зацікавила з самого початку, щойно почав займатися фотографуванням на Люмікс. Однак брак коштів на додаткову макро-насадку змусили шукати вихід, і він був знайдений за 5 гривень. За цю ціну придбав тонкий картон, і, вийнявши з підзорної труби передню лінзу змайстрував власноруч насадку на об’єктив фотоапарату. Такий нехитрий хід дав мені можливість збільшувати зображення та бачити те, що відбувається навколо, але не зовсім помітне. Саме це й потрібно для жанру макро.

Своїм творчим становленням завдячую Едуарду Хитрому, який протягом тривалого часу був вчителем, критиком, нас­тавником; таким собі гуру для мене. Кожного дня приносив відзнятий і відібраний матеріал на нищівну критику до фотоклубу “Час”. І це згодом дало свої плоди - я потрохи навчився бачити, аналізувати. На своєму досвіді переконався, що знімає фотограф, а не фотоапарат.

Взагалі зараз така тенденція, що можливість займатися фото є в багатьох. Техніки достатньо на будь-який фінансовий рівень покупця.

Фото - це відображення внут­рішнього світу фотографа. Чим багатший цей світ, тим цікавіші фото. Про це багато хто не замислюється, купуючи техніку. Потрібно не тільки мати круті об’єктиви, але й розвиватися як особистість. Тоді все це й допоможе народжувати цікаві фото. Мені пощастило, адже до цього мене привчили в фотоклубі “Час” у 2008 році. Завдяки спілкуванню там, йшов тим шляхом розвитку, який мені тепер приносить задоволення у вивченні, спогляданні навколишнього світу живої природи. У клубі ніхто не повинен вчити чомусь особливому, в клубі дається можливість слухати думки різних авторів, і находити свою стежинку.

Майже всі фото відзняті в Рівному і моєму рідному селі Тучин. Парки, вулиці, присадибна ділянка просто кишать всім, що повзає, бігає, літає. В роботах намагаюся показати не тільки якусь комаху чи квітку, а певний сімбіоз живого між собою. Намагаюся врахувати кольорову гамму, лінії, певний абстракціонізм у живому. Мені хочеться, щоб глядач не зразу міг зрозуміти, що на фото зов­сім звична річ, з якою він може постійно перетинатися. Тому і назви на всіх виставках для робіт не даю. Глядач у собі сам знайде ті образи, які в ньому виникнуть при перегляді фото. В незвичному оформленні виставки мені дуже допоміг режисер, фотограф та працівник музею - Василь Черенков.

На даний час у мене в електронному вигляді вже підготовлена наступна фотовиставка з нових робіт, яка чекає можливості друку. Однак брак коштів на друк не дає мені представити роботи на суд глядачів. І якби знайшлись люди, яким подобаються мої роботи, які готові допомогти з друком, підтримати відкриття фотовиставки для рівнян, то я був би вдячний. Адже виставки, які проводить фотоклуб “ЧАС”, не є комерційними. Все це відбувається за власний кошт, все це для рівнян.

24.07.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 24.07.2014p. 
На головну сторінку