Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №666 від 25.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Книга Антирекордів України

Хто поновить звільненого працівника?

Юридичний обов’язок поновити на роботі незаконно звільненого працівника на підставі рішення суду запровадили, але не більше...

Чи реально діє норма щодо можливості негайного виконання рішення суду в частині поновлення незаконно звільненого працівника і чи є відповідальність за ухилення від його виконання? Відповідно до чинного законодавства України, суд допускає негайне виконання судового рішення у справі щодо поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника. Тобто, хоча рішення суду з трудового спору і оскаржується в апеляційному порядку відповідачем, однак суд допускає його негайне виконання, і звільнений працівник повинен бути допущений до роботи, хоча справа ще розглядається в судовому порядку. Та головне питання - хто повинен виконувати рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника, яке допущене до негайного виконання?

Законом України “Про виконавче провадження” обумовлено, що “Виконання рішення вважається закінченим з дня видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника”, тобто виконати рішення суду про негайне поновлення незаконно звільненого працівника повинен той же орган чи посадова особа, що здійснила таке звільнення!

Законом України “Про виконавче провадження” передбачено, що у разі невиконання власником підприємства рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника на них накладається штраф. Суми штрафів коливаються від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн). На посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн). На боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 680 до 1020 грн).

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності. Якщо будь-яка людина не виконує рішення судів, то це карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 3 років.

Однак законодавство передбачає відповідальність за невиконання не будь-якого рішення суду, а лише того, що набрало чинності. Таким чином до кримінальної відповідальності, що передбачена ст.382 Кримінального кодексу України, неможливо притягти особу, яка умисно не виконує рішення суду, що не набрало чинності, а лише допущено до негайного виконання.

Ось і вся юридична гарантія швидкого поновлення порушених прав незаконно звільненого працівника: порушник в кращому випадку сплатить штраф (як на даний час, і не такі великі гроші) і на весь час розгляду справи в суді може забути про звільненого ним працівника.

25.07.2014



Рівне-Ракурс №10 від 25.07.2014p. 
На головну сторінку