№667 від 31.07.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Концерт
Завершенення музичного сезону в обласній рівненській філармонії зовсім не означає відсутність концертів улітку. Так, 24 липня в “Органному залі” відбувся концерт гурту “Внутрішня подорож”. Шестеро музикантів, які мешкають у різних містах України, вийшли на сцену, щоб виконати індійську музику. Головне, що об’єднує музикантів, - вони - послідовники вчення неоіндуістського проповідника і громадського діяча Шрі Чинмоя, послідовники якого є в 46-ти країнах світу. Музиканти запевняють, що вивчення чужої культури робить неможливим конфлікти між різними народами, що є дуже актуальним у нинішній складній ситуації, яка склалася в країні.
Учасники гурту знають один одного давно, але гурт вирішили заснувати рік тому. Проблемою є те, що ми усі мешкаємо в різних містах України, тому іноді доводиться проводити репетиції або напередодні концертів, або під час гастролей. Репертуар ми узгоджуємо, спілкуючись між собою в Інтернеті. Робимо наші концерти безкоштовними, бо Шрі Чинмой теж виступав безкоштовно. Він виступав у таких великих залах як “Альберт хол” та “Карнегі хол” у Нью Йорку. Я був на концерті Шрі Чинмоя в Празі, де зібралося багато тисяч людей, і це мене дуже вразило й підштовхнуло до творчості.
Виконуємо індійські пісні, але вони аранжировані нами на український та європейський манер. Пісні співаємо індійською мовою, але я читаю вірші, перекладені з англійської на українську мову. У нашому складі є музиканти, які мешкають в Києві, Харкові, Львові та Вінниці. Протягом року виступали в Києві, Дніпропетровську, Одесі, Маріуполі. У Рівне прибули за два дні до концерту з метою провести кілька репетицій у повному складі. У Шрі Чинмоя більше 21 тисячі пісень, для виконання вибрали ті, які нам більше до вподоби.
Назва гурту “Внутрішня подорож” свідчить про те, що ми прагнемо до чогось глибинного, внутрішнього – до гармонії, до відчуття спокою, яке так потрібно людині. Наша музика, як “броня” проти негативу світу. Ми живемо в час інформаційних війн, тому, аби захиститися, треба мати міцний внутрішній захист. Саме така одухотворена, спокійна музика допомагає мені особисто реагувати на ті події, які відбуваються нині в Україні.
Нам пропонували зробити наш концерт благодійним – наприклад зібрати гроші на армію, або дитбудинок. Але вхід на наш концерт безкоштовний, тому під час його проведення ми просто звертаємося до людей, щоб вони допомогли комусь, хто цього потребує. На концерті ми спонукаємо людей, щоб кожний вибрав якийсь благодійний проект, та підтримав його фінансово. Можливо, саме наша музика заохотить людей зробити якісь благодійні вчинки.
В індійській музиці дуже багато спільного з українською народною музикою. Коли звучать ліричні композиції, вони можуть бути аналогічними до пісень різних культур. Якось під час нашого виступу в російському Краснодарі до мене звернувся вірменин і запитав, звідки знаю мелодію, яку грав на флейті, йому в дитинстві її наспівувала мати. Мені також казали, що деякі індійські мелодії схожі на українські мотиви. Можливо, це доводить, що етнічна музика певною мірою має спільне коріння.
31.07.2014 | Олекса ГОСТРОСЛУХ |
Рівне-Ракурс №10 від 31.07.2014p. На головну сторінку |