№669 від 14.08.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Виставка
Хоча й існує думка, що в нашій місцевості більше полюбляють художників класичної школи, так званих представників модерну на Рівненщині теж вистачає. Це довела художня виставка, яка відкрилася 7 серпня у виставковій залі обласної спілки художників. Подібна виставка відбувається не дуже часто - раз на два роки. На “модерновому вернісажі” були представлені картини авторів із закордону – із Польщі та Франції, з Луцька та з Рівнещини.
- Абстрактне мистецтво сприймається не кожним, – розповіла на відкритті арт-менеджер галереї “Євро-арт” Руслана Кузіч. - У кожній з представлених робіт є певний символ, який глядач має трактувати і зрозуміти. Сьогодні є такий час, коли глядач має отримувати на виставках не тільки насолоду – він повинен увімкнути свій мозок і зрозуміти, що може зробити в сучасному сьогоденні. У всіх роботах побачила один символ, який об’єднує виставку, – дуже багато українських образів. Скажімо, в роботах Віктора Гвоздинського присутнє червоно-чорне поєднання кольорів, у Олега Бізюка - жовто-синя гама. Це дуже актуальні нині кольори.
Однією з перших, хто почав займатися у Рівному пост-модернізмом, є художниця Людмила Дахова, – зазначила мистецтвознавець Людмила Горбунова. - Представлена нею робота за всіма параметрами відповідає стилю модерну. А ось Микола Годун, який представив на виставці серію пейзажів, додав до колекції картину у стилі модерн, яка була написана 40 років тому. На картині зображений кактус, цей твір у буквальному розумінні пролежав у майстерні художника-пейзажиста “під віником” і ось раптом знайдена картина прикрасила стіни галереї і довела, що він теж пробував себе в авангардному жанрі.
- На одній з моїх картин зображена китайська кухня, - прокоментувала художниця Людмила Дахова. - Китайці готують страви з усього, що рухається, і робота гарно вписалася б до кухонного інтер’єру. За сюжетом картини риба з’їла метелика. Якщо дивитись у сутність картини, то це тантрична парадигма. Тантра - певне сексуальне відчуття, але не в плотському сенсі, а в сенсі енергії. Дивлячись на цю картину і думаючи про Китай, мені здається, що філософ Ніцше теж був китайцем, бо, можливо, його звали на китайський манер Ніц Ше. Звісно ж, Ніцше - німець, але в модерні усе трансформується та змінюється! Загалом постмодернізм - це відображення чогось. Зміна трансформації, яку доводиться переживати. Це суб’єктивний незримий світ, який відображається за допомогою символів.
Для усіх охочих помилуватися виставкою вона буде експонуватися до 20 серпня. Наступна експозиція у виставковій залі обласної спілки художників також буде колективною і буде присвячена Дню Незалежності України.
14.08.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 14.08.2014p. На головну сторінку |