![]() |
№673 від 11.09.2014p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Поради фахівця
Про користь грибів як продукту харчування говорити багато не потрібно, адже недарма їх називають “рослинним м’ясом” - через великий вміст у них білка. Ці лісові дари в Україні здавна вважалися їжею, дарованою Богом. А ще вони найбільше відповідають нормам раціонального харчування.
Також білий гриб багатий на селен (потрібний для профілактики та лікування (онкозахворюваннь), калій (цілющий для серця) і кальцій (він забезпечує здоров’я кісток, суглобів, нормалізує рівень гемоглобіну), і навіть містить фітогормон росту.
Білий гриб сприяє розсмоктуванню холестеринових бляшок, запобігає утворенню й розвитку злоякісних та доброякісних пухлин. Рибофлавін, що міститься в білому грибі, нормалізує функцію щитоподібної залози, сприяє регенерації шкіри, росту волосся та нігтів.
Не можна забувати і про “рідні” гриби, які здавна збирали наші діди – прадіди. Наприклад, опеньки. Опеньки багаті на фосфор, кальцій, (за їх вмістом ці гриби можуть конкурувати навіть з рибою), натрій, залізо, магній, особливо цінні цинк і мідь, які мають кровотворні властивості. В опеньках також містяться вітаміни В, С, Е. Споживання цих грибів нормалізує роботу підшлункової залози, показане за наявності в організмі кишкової та стафілококової паличок.
Однак у кожного виду грибів є свої переваги, а деколи і недоліки. Якщо не збирати сумнівні гриби, пропускати старі і трухляві, то про отруєння говорити дарма.
Проте варто пам’ятати, що їстівні гриби, навіть добре приготовленні, можуть спричинити загострення недавно перенесених або хронічних захворювань (гепатиту, ентероколіту холециститу). Можуть виникнути проблеми із шлунком або печінкою – це досить важка і недієтична їжа.
Тому не слід ризикувати і включати у харчовий раціон гриби дітям, вагітним жінкам, матерям-годувальницям, а також хворим на цукровий діабет.
11.09.2014 | Лікар-санолог ОЦЗ Валентина Копель |
Рівне-Ракурс №673 від 11.09.2014p. На головну сторінку |