№674 від 18.09.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Коментар фахівця
В основному законі нашої держави - Конституції - серед людських цінностей на першому місці - життя та здоров’я. І справді: життя та здоров’я людини – чи не найбільша цінність, дарована нам природою, хоча, на жаль, не кожному дано збагнути цю доволі просту істину.
- Миколо Леонідовичу, незважаючи на те, що з кожним роком ми чуємо про запровадження більш новітніх, а відтак досконаліших діагностичних та лікувальних технологій в медичній галузі, статистика захворюваності з багатьох хвороб аж ніяк не знижується, а навпаки зростає. Тому напрошується висновок: можливо, все-таки більш правильним й ефективнішим є напрям, у якому чільне місце посяде профілактична медицина?
- Досвід країн Європи та деяких країн світу красномовно свідчить, що переконливим результатом ефективності оздоровчо-профілактичних заходів є суттєве зниження (у середньому на 30%) захворюваності та смертності від ішемічної хвороби серця та цереброваскулярної патології.
На моє глибоке переконання, одним з шляхів стабілізації цієї ситуації зараз є реформування системи охорони здоров’я саме на основі профілактичної парадигми, збільшення фінансування та широке впровадження сучасних профілактичних та санологічних стратегій, які покликані запобігти та усунути причини розвитку багатьох неінфекційних захворювань. Звідси і головне завдання нас, фахівців обласних центрів здоров’я, полягає у важливості консультацій населення з питань здоров’я зберігаючої поведінки та вироблення навичок здорового способу життя, здійснення організаційно-методичної допомоги дільничним та сімейним лікарям з питань визначення рівня здоров’я. Справа в тому, що захворювання і смертність від хвороб, які в значній мірі зумовлені поведінкою та способом життя людини, можуть та повинні знижуватись при застосуванні сучасних заходів первинної та вторинної профілактики.
Це питання неодноразово порушується на заходах всеукраїнського рівня, семінарах, науково-практичних конференціях. Так, зокрема, на науково-практичній конференції, яка відбулась у Києві у жовтні минулого року на тему : “Медико-соціальні питання реформування в сфері охорони здоров’я”, обговорювалась Концепція формування здорового способу життя населення нашої країни та роль Центрів Здоров’я у формуванні в населення мотивації до здорового способу життя та профілактики хронічних неінфекційних захворювань, адже, як зазначалося, сучасний стан громадського здоров’я в Україні характеризується як кризовий, про що свідчать негативні тенденції у статистичних показників серед дитячого та дорослого населення. Здавалося б, висока тривалість життя і надійне здоров’я повинні бути правилом, але, на жаль, - це виняток.
(продовження в наступному номері)
18.09.2014 | редактор прес-центру ОЦЗ Ніна МініЧ |
Рівне-Ракурс №10 від 18.09.2014p. На головну сторінку |