№675 від 25.09.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Вбивство
За даними Всесвітньої організації захисту тварин, Україна входить у п’ятірку країн в з найгіршим поводженням з тваринами-безхатьками, разом з Албанією, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією. На тлі систематичного невиконання ухваленого в 2006 році закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”, та випадків вбивств собак в Рівному з’явилося таке явище як доґхантерство - нелегальне і незаконне вбивство тварин “любителями мисливства”.
Цей факт обурив рівненських захисників тварин та громадськість. 24 вересня активісти вирушили до міського відділу міліції, прокуратури, окрім того планують звернутися до міськвиконкому, щоб змінити ситуацію в місті.
- З червня цього року почалися масові вбивства безпритульних тварин в місті Рівному, - розповідає заступник голови ГО “Зоозахист Рівне” Алла ЛОСІК. - Першою хвилею було отруєння, а другою задушення тварин. Протягом цього часу ми зверталися до правоохоронних органів с заявами та закликами вжити заходи. На жаль, міліція в цьому напрямку працювала неефективно і як наслідок 24 вересня, неподалік Торгівельного центру “Чайка” на вулиці Черняка, 2, було задушено собаку-каліку, яка нікому нічого поганого не робила і мала опікуна. Собака постраждала в наслідок ДТП, мала скалічені ноги, але добрі люди зробили їй інвалідний візочок. Ми в цьому районі опитали усі установи і всі стверджують, що скарг на собаку не було. Собака була улюбленицею жителів цього району і досить добродушною твариною.
У її вбивстві у нас є підозрювана особа, яку ми самі встановили, але прямих доказів немаємо. Чоловік, якого підозрюємо - типовий “мисливець на собак” у нього є теорія, що таким чином він робить добро. Можливо ця людина має нездорову психіку, і це перший крок до того щоб стати маніяком. Відомий серійний маніяк Онопрієнко теж спочатку знущався над тваринами. Ми хочемо припинити ці випадки, бо в цьому районі це вже друга жертва “душителя собак”. Кожна із задушених собак мала опікуна, була під доглядом. Собакам робили вакцини і на вушках в них були відповідні бірки.
Та головне, що із за випадків розправ над тваринами від нас можуть відвернутися міжнародні установи. Ми можемо отримувати кошти від міжнародних організацій якщо в місті немає явища “догхантерів”. Якщо такої допомоги не буде, на місце стерилізованих собак можуть прийти нові – дикі, яких буде важко контролювати. І розпочнеться замкнене коло.
Міській владі ми пропонуємо співпрацю в цьому напрямку. Є пропозиція скласти спільний проект на прикладі міста Луцька, де існує комунальне підприємство, яке займається питаннями безпритульних тварин. У них є служба відлову, є місце де тримають агресивних тварин. Також існує система опікунства над тваринами, які живуть в дворах. Крім того в Луцьку існує реєстрація безпритульних тварин, їх чисельності. Таку системну роботу ми прагнемо налагодити і в Рівному. Але до цього часу відповідь влади одна – немає коштів. При цьому в міськвиконкомі відсутні програми стосовно безпритульних тварин. Щоб був гарний результат міська влада повинна співпрацювати в цьому питанні з громадськими активістами.
Правоохоронці прийняли від активістів заяву, опитали свідків, але в свою чергу повідомили, що в країні нині панує безлад, і тому їм важко контролювати порушення прав безпритульних тварин. У кращому випадку увагу правоохоронці звертають у випадках, коли собаки нападають на людей та дітей. Проте, вони пообіцяли, що на місце злочину виїде оперативна група, яка встановить чи є цей випадок кримінальним правопорушенням, а вже після цього будуть вжиті відповідні заходи.
25.09.2014 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 25.09.2014p. На головну сторінку |