№676 від 02.10.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Трибуна депутата
Відпустити курс гривні, розвивати сільське господарство та вірити у власні сили закликає українців народний депутат України Віктор Пинзеник. Минулої суботи у Рівному колишній міністр фінансів розказав журналістам, як оздоровити економіку та консолідувати уряд. На його думку, не варто боятися кризи, бо саме вона дає шанс нарешті здійснити прорив на європейському ринку.
Країна переживає девальвацію національної валюти та спекуляцію на ній. Девальвація була неминучою, однак вона здатна лікувати, - впевнений народний депутат. Вперше за останні 10 років баланс торгівлі став позитивним. Якщо вилучити частину грошей і зробити “гривневий голод”, спекулянти не зможуть заробити на коливаннях курсу. Але для цього Національний банк має стати учасником валютного ринку.
Для аграрного сектора також з’явилися нові можливості: одразу дві великі країни світу - Індія та Китай - стали покупцями зерна. Ринок феноменально великий. Бракує лише дрібниці – українському селу треба грошей або інвестицій. Підняття аграрного сектора потягне за собою переробку і вихід на нові ринки. Забезпечити умови для інвестицій повинен уряд. А для цього потрібна активна професійна ідеологічна команда, яку підбирають під певну філософію дій.
-Я дуже радий, що працюю зараз з такою командою – “Ударом” Віталія Кличка, яка прийняла правильне рішення і об’єдналась із блоком Петра Порошенка. Рівненські округи представляє Олексій Муляренко, - додає п. Пинзеник. – Після парламентських виборів країна матиме передишку на п’ять років, тож настає час для рішучих дій. Суспільство у нас мудре, тому з ним треба говорити мовою голови, а не шлунка. Я переконаний, що саме такі вихідці з бізнесу, як Олексій Муляренко, здатні ухвалювати закони, які оздоровлять економіку країни. Бо вони знають, які умови мають бути в країні, щоб закордонний інвестор захотів вкладати кошти.
Робочі місця створюють інвестиції, а не закони. Тож задачею уряду є не створити бізнес, а створити умови. Точки неповернення не існує, просто ціна за неї буде іншою, - наголошує нардеп.
-Чому люди забирають гроші з банків? Бо бояться. Причини для цього страху є, і їх не забереш плакатами. Щоб оздоровити банківський сектор, треба рятувати не власників банків, а сам інститут, - каже Віктор Пинзеник. - Немає тупикових ситуацій, вихід є завжди – наприклад, у нас вперше за останні 10 років баланс торгівлі став позитивним. Люди самі підіймуть країну. Гроші під подушками – це великий ресурс для економіки. Нам сам Бог велів одне з облич мати аграрне. Коли з’являються нові робочі місця, то виникає і попит на робочу силу. Ситуація критична, але саме вона дає унікальний шанс для прориву, який ми зобов’язані використати! Сильна країна із сильною економікою, зростаючим добробутом та сильною армією – запорука того, що більше не повторяться події, подібні до тих, що ми пережили у Криму та нині переживаємо на сході країни. Криза теж лікує.
02.10.2014 | Олена Власова |
Рівне-Ракурс №10 від 02.10.2014p. На головну сторінку |