№678 від 16.10.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Вирішення проблем
Рівненщина, та зокрема Корецький, Гощанський, Острозький і Рівненський райони завжди були аграрними регіонами. Ні для кого не секрет, що сьогодні сільське господарство в нашій державі у стані занепаду. А тому найболючішим питанням для селян є безробіття та низький рівень життя в районних центрах та селах. І це в той час, коли аграрний бізнес набуває все більшого інтересу з боку інвесторів.
Але у нас зовсім інша ситуація. Стан села набагато гірший від міста. А тому велика різниця між умовами життя в селі змушує людей виїжджати звідти. Особливо не бажає затримуватися у селах молодь. Як наслідок, робочий клас у селах та районних містах не омолоджується, не поповнюється новими спеціалістами з відповідним сучасності рівнем знань. З одного боку немає кому працювати, з іншого – немає де.
За словами кандидата в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 153 Олексія Муляренка вирішити проблему безробіття, створити заможну розвинену інфраструктуру і забезпечити гідний економічний та соціальний розвиток можливо тільки тоді, коли інвестори вкладатимуть свої кошти у розвиток аграрного бізнесу та фермерських господарств. Втім, держава в першу чергу має створити відповідні умови для такого розвитку. Адже в країну, де буяє корупція, а вулицями розгулюють терористи, інвестори не вкладатимуть свої кошти. Тому мають бути створені прозорі та послідовні правила гри, аби іноземні та вітчизняні інвестори могли все ж побороти свій страх та залучати кошти в розвиток українського села.
“Відкритість та прозорість перед інвесторами – це перше, що необхідно зробити. Кожного з них необхідно розглядати як потенційного роботодавця та платника податків. Ми повинні створювати всі умови, а не ставити перешкоди. Саме з таким підходом ми зможемо зацікавити європейського інвестора, який прийде у наш край та допомагатиме розвивати область, підніматиме села, забезпечить нові робочі місця. Повірте, я знаю про що кажу, адже зумів створити підприємство європейського рівня, яке сьогодні забезпечує людей роботою, дає їм гідну заробітну платню”, - наголошує Олексій Муляренко.
Окрім того, вирішити проблему безробіття на селі можна і допомагаючи розвивати сільський “зелений” туризм, який у більшості європейських країн розглядається як невід’ємна складова частина розвитку сіл. Райони нашого 153-го округу мають чудові можливості для розвитку сільського туризму, адже усі багаті своїм історичним минулим: пам’ятки історії та культури не тільки всеукраїнського, але і світового рівня та унікальні природні заповідники.
Тому Україна та її регіони мають всі можливості та перспективи повернути собі звання однієї з найперспективніших аграрних країн Європи, а наше село - стати основою для відродження української економіки.
16.10.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 16.10.2014p. На головну сторінку |