Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №679 від 23.10.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуальна тема

Україну захистить Європейський вал

Україну захистить Європейський вал

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціював будівництво оборонних споруд на державному кордоні між Україною та Росією. За його словами, зволікати з цим не можна, інакше через неконтрольований кордон і далі прориватимуться бойовики та провозитимуть озброєння. А українцям доведеться надовго забути про безвізовий режим із ЄС.

Після розпаду СРСР постало питання нових кордонів між незалежними державами. Українська сторона говорила про цю проблему на всіх переговорах із Москвою. Російська – відмовчувалася. Лише у 2003 році був підписаний Договір про державний кордон між Росією та Україною. А ще за рік сторони ратифікували договори про делімітацію і демаркацію кордону. Для цього обидві країни мали створити демаркаційні комісії. Україна зробила це одразу. Росія й досі зволікає.

Донедавна у Кремлі виправдовувалися тим, що демаркація зажене клин між двома братніми народами. Тепер, коли Росія воює проти України, розмови про “братні” народи нікого не можуть ввести в оману. Проблема будівництва захисних споруд на кордоні з агресором стала однією з першочергових.

Стіна – не дружина, можна перейменувати

Ідея будівництва оборонних споруд для стримування можливої збройної агресії – не нова. У 20-их роках минулого століття між Фінською затокою і Ладогою був зведений комплекс – лінія Маннергейма, яка захистила Фінляндію від військового нападу СРСР.

На американсько-мексиканському кордоні збудована стіна заввишки шість метрів і протяжністю у тисячу кілометрів. Так американці рятуються від нелегалів і контрабандистів. А на кордоні Ізраїлю й Палестини на 700 кілометрів облаштований металевий паркан із колючим дротом, датчиками руху та іншими пристроями для відстеження ворога.

Ідею звести таку стіну на кордоні з Росією Арсеній Яценюк озвучив ще у червні на засіданні Кабміну. За задумом прем’єра, це має бути комплекс укріпних споруд, здатних стримати ворожу атаку на початковому етапі.

Нещодавно розпочалося будівництво, а назву проекту “Стіна” змінили на “Європейський вал”. Адже слово “стіна” має негативне забарвлення. Натомість “Європейський вал” асоціюється з історією наших славних предків, спокоєм і захистом. Як Ярославів вал захищав підступи до стародавнього Києва, так Європейський вал захистить наш східний кордон.

Європа заплатить за свою безпеку

Протяжність державного кордону України з Росією – 2295 км. Щоб створити оборонні укріплення по всій його довжині, потрібні чималі гроші. За словами прем’єр-міністра, зведення Європейського валу фінансуватиметься через 15 міжнародних програм. Усього на проект знадобиться 500 млн грн. Від Євросоюзу вже надійшло 235 мільйонів.

Країни ЄС знають, за що платять. Зведення оборонних споруд означає не тільки безпеку України, а й спокій усієї Європи. Мешканці Кремля надто непередбачувані. Якщо зараз не відгородитися від них, потім може бути пізно.

Україні ж зведення Європейського валу обіцяє чимало користі. По-перше, облаштування кордону дозволить Україні отримати безвізовий режим із країнами ЄС. По-друге, зміцнення кордону покладе край безконтрольній міграції, зупинить диверсійні групи, контрабанду та переміщення зброї. По-третє, така споруда у разі військового вторгнення виконає роль першої лінії оборони.

Нещодавно Арсеній Яценюк відвідав прикордонний пропускний пункт “Гоптівка” у Харківській області, де вже триває облаштування кордону. Там викопано широкий рів, у якому будують фортифікаційну споруду зі сталевого дроту. Прем’єр повідомив, що найближчим часом буде проведено публічний тендер для тих, хто хоче і може допомогти у зміцненні українсько-російського кордону. Це дозволить забезпечити замовленнями українські підприємства та надати роботу чималій кількості людей, зокрема – з числа біженців із Донбасу. На реалізацію проекту прем’єр відвів три роки. Але враховуючи те, що будувати Європейський вал зголосилися вже понад тисячу людей, він може з’явитися й раніше.

Чи зможе прем’єр Яценюк завершити розпочату справу, стане ясно після виборів 26 жовтня. Він заявив журналістам, що побудова Європейського валу для нього – питання принципове. Тож, аби запропонувати свого кандидата на посаду прем’єра, “Народний фронт” на чолі з Яценюком має отримати значну підтримку виборців.

23.10.2014Валерія Скачко



Рівне-Ракурс №10 від 23.10.2014p. 
На головну сторінку