№679 від 23.10.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Сесія
Подія, яка відбулася в Рівному наприкінці минулого тижня, засвідчила єднання більшості депутатів Рівнеради перед загрозою, яка нависла над обласним центром та його мешканцями.
Як зазначалося на сесії, в опублікованій на офіційному сайті Кабміну постанові зазначено: “У зв’язку з необхідністю економії природного газу.... з 1 жовтня 2014 року і до завершення осінньо-зимового періоду... припинити використання для технологічних потреб природного газу підприємствами, які виробляють мінеральні добрива”. Постанова, на думку депутатів, означає зупинку підприємства.
Депутати ухвалили звернення до Президента України та Прем’єр-міністра, в якому зазначається, що міськрада занепокоєна рішенням уряду щодо заборони подачі природного газу для потреб “Рівнеазоту”, на якому працює 4000 рівнян.
“Минулого року підприємство сплатило 450 млн грн податків і платежів до бюджетів усіх рівнів із 1 млрд грн, зібраних на території міста. Крім того, можуть припинити роботу очисні споруди цього підприємства, які очищують 70% стоків міста. Це призведе до погіршення фінансового стану, зростання соцнапруги і непередбачуваних екологічних наслідків у регіоні”, - зазначається в тексті звернення. За документ проголосували всі 29 присутніх в залі депутатів - більшість (всього - 55). Решта міських обранців на сесію не прийшли.
Порушувалося на сесії й інше питання - ситуація на Рівненському авторемонтному заводі. Свого часу підприємство ремонтувало військові автомобілі. Зараз - очолює список найбільших “зарплатних” боржників у місті. Технічні можливості заводу, на думку депутатів, можна використовувати для відновлення техніки із зони АТО. Проте, попри палкі виступи, далі слів справа не дійшла. Вирішили створити депутатську комісію для перевірки діяльності заводу, яка подасть висновки, які і будуть взяті за основу для підготовки відповідного звернення. Коментар керівника бюджетної комісії міської ради Віталія Першогуби.
- Добре, що міські депутати оперативно втрутилися в ситуацію з “Рівнеазотом”, але, як на мене, питання потрібно ставити ширше. Щоб мати ріст доходів до бюджету, необхідно розробити низку заходів зі створення нових виробництв на промислових майданчиках колишніх підприємств, які сьогодні не працюють. Не може обласний центр залежати від праці і надходжень лише від одного великого підприємства - це ненормальна ситуація, і її потрібно змінювати.
23.10.2014 | Ярослав Тарасенко |
Рівне-Ракурс №10 від 23.10.2014p. На головну сторінку |