Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №680 від 30.10.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Застереження

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РОБОТУ НАШОГО МОЗКУ

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РОБОТУ НАШОГО МОЗКУ

Фізичне навантаження стимулює роботу мозку Щоб поліпшити свої розумові здібності - більше рухайтеся. Фізичне навантаження забезпечує надходження в мозок крові, якою доставляється глюкоза для споживання енергії і кисень для очищення від токсичних часток. Вона також стимулює вироблення протеїну, який сприяє створенню нейронних зв’язків.

Повноцінні фізичні навантаження два рази на тиждень зменшують ризик виникнення розумових розладів вдвічі і знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 60 відсотків.

Є три різних види мозку

Вважається, що в нашій голові укладений не один, а три різних види мозку. Перший - первісний мозок, відповідає за природне функціонування біологічного організму; другий керує емоціями; і третій - розташовується поверх перших двох, як тонкий шар желе, і робить нас високорозвиненими, інтелектуальними істотами.

Ми можемо фокусуватися тільки на одному об’єкті одночасно

Центри уваги в мозку можуть фокусуватися тільки на одному об’єкті одночасно. Ми легше сприймаємо логічні зв’язки і абстрактні поняття, ніж запам’ятовуємо деталі. Емоційне збудження допомагає мозку вчитися. Слухачі можуть почати нудьгувати вже після десяти хвилин монотонної лекції чи презентації, але їх увагу можна повернути за допомогою зачіпки, що викликає бурхливі емоції.

Короткочасна пам’ять: повторити,

щоб згадати

Пам’ять характеризується чотирма етапами: запам’ятовування (або кодування), збереження, відтворення і забування. Інформація, що потрапляє в мозок, миттєво розділяється на фрагменти, що передаються на зберігання в різні області кори головного мозку. Більшість подій, що відбуваються в процесі навчання, також запам’ятовується в перші кілька секунд навчання. Чим ретельніше ми кодуємо в пам’яті інформацію на самому початку, тим краще вона запам’ятовується. Збільшити шанси на згадування можна, якщо відтворити умови, при яких інформація вперше поступила в мозок.

Підвищення надійності

довготривалої пам’яті

Більша частина інформації зникає з пам’яті протягом хвилини після сприйняття, але та, яка переживе цей період, з часом закріпиться. Мозок малює нам лише приблизну картину реальності, так як він змішує нові знання зі спогадами з минулого і зберігає їх як єдине ціле. Довгострокову пам’ять можна зробити більш надійною, якщо вводити нову інформацію поступово і повторювати через певні проміжки часу.

30.10.2014



Рівне-Ракурс №10 від 30.10.2014p. 
На головну сторінку