№681 від 06.11.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Сюрреалізм
Кажуть, що картини художника ніби відображають його душу та світогляд на полотні. Спочатку художник вбирає в себе усе, що оточує його в соціумі, а потім виносить на полотно. У випадку із молодою художницею-графіком з Хмельниччини Катериною Газізяновою постачальником сюжетів її містично-символічних картин є звичайні сновидіння.
За манерою подання сюжетів та черпанням їх із власних снів Катерину Газізянову порівнюють з іспанським сюрреалістом Сальвадором Далі. Як це не дивно Катерина мало цікавиться сучасним мистецтвом, а черпає натхнення з класичної літератури Віктора Гюго, який, як і сама художниця, робить виклик - акцент на деталізацію. Свої графічні чорно-білі малюнки Катерина виконує пером і тушшю. Маючи художню та журналістську освіту, у доробку Катерини близько півсотні картин, з яких у галереї представлені 11 творів. На думку художниці, в світі існує протистояння - добра та зла, любові і неприязні, солодкого та солоного. Саме тому ці контрасти краще помітні в чорно-білому зображенні її картин. Відтінки, на її думку, це страждання і невизначеність.
- У моїй картині “Джокер-21” у вигляді клоуна представлений образ сучасного негативного впливу на людину 21-го сторіччя, – коментує свій твір Катерина. - По суті, цей Джокер на рівні інстинктів людини править Світом. На картині Джокер маніпулює шаром земної кулі та пропагує різні нечисті речі – спокусу, азарт, певні тілесні бажання. Спочатку я не знала, як намалювати руки, якими він робить маніпуляції, але потім намалювала свої, дивилася на потрібні мені жести і замальовувала.
А ось сюжет картини “Втеча”, як і деякі інші, мені наснився. Головний персонаж картини, молодий хлопець, уві сні втікав від недобрих справ, в яких був посередником. Суть картини в тому, що бувають випадки, коли людина в чомусь провинилася, щось скоїла, але замість того, щоб вирішити проблему, тікає від неї.
Картини малюю пером та тушшю, тому процес може займати чимало часу. Є роботи, які намалювала олівцем, але далі сюжет не розвивається, тому чекаю, коли він назріє. Загалом не вірю в містику, та щось “паранормальне”.
Якщо придивитися до моїх картин, то в них у символічному вигляді зображені прості земні речі. Будь-якому об’єкту в картині я надаю певного значення і можу пояснити значення кожної деталі у сюжеті. Нічого містичного зі мною ніколи не відбувалося, просто деякі сюжети картин мені снилися у вигляді певної історії.
Ці картини вже представляла в “Острозькій академії”, де навчалася за спеціальністю “Журналістика”. Зараз у мене виникла творча пауза, трохи втомилася, бо роботи дуже насичені. Щоб творити далі, треба назбирати нову інформацію для майбутніх картин.
- Ми зацікавлені, щоб в нашій галереї демонструвалися роботи нових авторів, щоб талановита молодь могла показати себе, – розповідає арт-менеджер майстерні “Арт” Лілія Мартинюк. - Це одна із ідейних концепцій нашого закладу, нашої культурної політики. Тому ми це робимо на безкоштовній основі.
06.11.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 06.11.2014p. На головну сторінку |