№682 від 13.11.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Книга Антирекордів України
За 20 років Київ перетворився з однієї із найзеленіших та найчистіших столиць Європи на найбруднішу. Про це свідчать результати дослідження британського центру “Economist Intelligence Unit”, який поставив Київ на останню, 30-у, сходинку рейтингу екологічності.
- Така кількість кислотовмісних викидів, відходів коксохімічного виробництва у Європі давно заборонена, а в Україні лобіюється виробниками, - розповів президент асоціації Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук. - Для виробництва екологічно чистого пального необхідно вкладати величезні кошти у модернізацію обладнання, чого виробники якраз і не хочуть робити. Другою бідою столиці є бруднюща вода, яку з-під крана пити просто неможливо через її шкідливість. Як відомо, Київ п’є воду з Десни та Дніпра. Якщо раніше води Десни відносились до категорії першого класу, то сьогодні - до третьої, тобто потребують максимального очищення.
Київводоканал очищує воду з Десни кілька разів хлором і фільтрами.
- Водопровідна вода не є питною, вона справді дуже поганої якості - твердять науковці. - Найбільша проблема полягає в хімікатах, якими очищують воду. Втім, довести це документально наразі неможливо, бо державна санстанція досі не знає, що означає якісна вода. Крім того господарство “Київводоканалу” давно потребує капітального ремонту та переобладнання, адже воно використовує технології очищення ще далеких радянських часів.
Зі свого боку у “Київводоканалі” кажуть, що не мають грошей на модернізацію, оскільки тарифи надто низькі. Обладнання станції за 60 років майже не змінилося. Станція потребує технічної реконструкції, але скільки на це потрібно мільйонів і в якій валюті – навіть уявити не можна. Модернізувати обладнання “Київводоканалу” обіцяють до 2020 року. Як зміниться до того часу склад води у річках, прогнозувати в лабораторії не беруться. До того контролювати якість будуть за старою перевіреною технологією і стандартами, яких немає.
Тим часом лікарі б’ють на сполох: погана екологія сприяє високій захворюваності та низькій тривалості життя: в середньому киянин живе 71,5 року, а громадянин ЄС - на сім років довше.
13.11.2014 |
Рівне-Ракурс №10 від 13.11.2014p. На головну сторінку |