Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №254 від 23.08.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вдосконалюємося разом!

Мрії здійснюються, якщо є бажання

Мрії здійснюються, якщо є бажання

Нинішній прогрес у виробництві часто призводить до того, що ринок праці потребує специфічних професій, здобути які не завжди пропонують навчальні заклади. Відповідно, іноді важко працевлаштуватися за набутою спеціальністю. Втім, фахівці Рівненського обласного центру зайнятості не вважають це проблемою. Досить часто після навчання та стажування на підприємствах чимало безробітних отримують роботу. На одному з таких підприємств - ВАТ “Рівнеазот” - побувала кореспондент “РР”.

-Наше підприємство займається складним хімічним виробництвом, яке вимагає специфічних знань від персоналу, - розповідає заступник директора з кадрів ВАТ “Рівнеазот” Тамара ПІХОТА. - І дуже складно знайти працівників, які б відповідали вимогам цього виробництва. Втім, останні два роки ми вирішуємо цю проблему за допомогою співпраці з обласним центром зайнятості. Там нам рекомендують робітників, які, хоч і не мають відповідних навиків, проте навчаються у нас на підприємстві за кошти служби зайнятості. Ми надаємо таким робітникам гарантійний лист, який робить можливим їх працевлаштування після закінчення навчання.

Після невеличкої екскурсії територією підприємства, я завітала у котельний цех, аби познайомитися з одним із таких працівників - Андрієм БОНЧИКОМ (на фото).

- Закінчивши коледж у 2004-му році, я мріяв про роботу у ВАТ “Рівнеазот”, проте мусив піти в армію, - розповідає Андрій. - Повернувшись зі служби, я звернувся на це підприємство. Проте моя спеціальність - електромеханік холодильного і побутового устаткування - не відповідала їхнім вимогам. Тож я став на облік у Рівненський міський центр зайнятості, після чого моя мрія таки здійснилася - мене направили на навчання на ВАТ “Рівнеазот”. Упродовж трьох місяців я навчався просто на робочому місці, під пильним оком наставників - старшого майстра Олега Холондовича та інструктора Дмитра Нерчука. Тепер я працюю тут уже чотири місяці, і дуже задоволений. До того ж, поступив на заочну форму навчання у Нововолинський електромеханічний технікум, адже хочу досягнути чогось більшого.

- Якщо людина хоче працювати, вона обов’язково працюватиме. Ми гарантуємо тим, хто навчається в нас, що після завершення навчання підприємство вони не залишать. Щодо Андрія, він справді хоче працювати. Більше того, є перспектива його кар’єрного росту, - зазначила Тамара Казимирівна. - Загалом, підприємство щодня оновлюється, тож нам час від часу потрібні нові люди.

Про методики навчання та перенавчання розповіла методист відділу кадрів та підготовки кадрів ВАТ “Рівнеазот” Галина КРАВЧУК:

- Залежно від професії, спеціальності ми визначаємо термін навчання - від трьох до п’яти місяців. Навіть вища освіта не надає права отримати технічні професії, які потрібні на нашому виробництві. Для того, щоб працювати в нас, не маючи за попередньою освітою відповідної кваліфікації, потрібно, перш за все, звернутися у центр зайнятості. А вже його спеціалісти визначають, чи зможе людина набути відповідної кваліфікації шляхом навчання, чи ж пропонують їй щось інше.

Нещодавно обласний центр зайнятості направив на навчання ще одного безробітного - Олександра Якимчука. Нині Олександр уже більше трьох місяців навчається в цеху А1 на машиніста компресорних установок під опікою начальника зміни Ірини Єльчанінової та інструктора Ігоря Мазурка. Проте зустрітися з ним не вдалося - його зміна була трохи пізніше.

І зараз на підприємстві теж навчаються та підвищують свою кваліфікацію 14 безробітних. А протягом останнього часу завдяки співпраці ВАТ “Рівнеазот” та обласного центру зайнятості на підприємстві навчилося 13 бажаючих працювати. Це - апаратники окислення, машиністи компресорних установок, слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, електромонтери, слюсарі-ремонтники тощо. Всі, хто вчився, нині трудяться на тих робочих місцях, де вони здобували певну кваліфікацію. Їх наставники кажуть, що новачки справді хочуть працювати. А це в роботі - головне.

23.08.2006Алла РОГАШКО



Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2006p. 
На головну сторінку