Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №686 від 15.12.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших вуст

Нові горизонти “Громадського контролю”

Нові горизонти “Громадського контролю”

Пройшло вже півтора місяці після позачергових виборів до Верховної Ради і ми попросили поділитися своїми планами на майбутнє відомого громадського діяча Дмитра Якимця, який посів почесне друге місце на виборах по 152 (Рівненському) виборчому округу.

- “Громадський контроль”, працює і надалі буде працювати над тим, щоб допомагати рівнянам вирішувати комунальні проблеми обласного центру. Справ багато і нашій команді роботи не поменшало. Однак, вважаю, що сьогодні потрібно займатися ще й інфраструктурними проектами, які будуть корисні обласному центру. Цей напрямок роботи - найбільш перспективний, і ми вже завершуємо розробляти цілу низку проектів, які невдовзі представимо рівнянам та нашій місцевій владі.

Інший напрямок - це зміна самої системи місцевого самоврядування. На мою думку, на сьогодні самоврядування, як цілісної системи в нашій країні не існує. А просто є виконавчі органи які на місцях здійснюють певні функції по впровадженню тих завдань, які доводяться центральними органами влади.

Наведу простий приклад. Уже за кілька тижнів місцеві ради будуть приймати бюджет на 2015 рік своїх територіальних громад. Однак це відбудеться лише після того, коли Верховна Рада прийме бюджет державний та доведе контрольні цифри до місцевих рад. Тобто весь бюджетний процес в Україні йде “зверху - донизу”. А як на мене, потрібно робити навпаки, розпочинаючи бюджетотворення якраз із рівня громад. Тоді стане зрозумілим на що є кошти в бюджеті, а які витрати громада собі дозволити не може. Зрозуміло, що зміна способу формування бюджету вимагає і зовсім іншого рівня роботи депутатського корпусу місцевих рад. Скажу мабуть непопулярну річ, але вважаю, що для обласних, районних та міських рад найкращою схемою проведення виборів - є пропорційна система з відкритими партійними списками. За такою системою виборів партії будуть просто змушені шукати найкращих, найбільш підготовлених до депутатської діяльності людей, бо інакше виборці за список не голосуватимуть. Окрім того, в такому випадку партійні організації нестимуть відповідальність за своїх депутатів і примушуватимуть їх працювати на благо громади. Натомість, виборці голосуватимуть не за безликі партійні бренди, а за конкретних кандидатів, які йдуть у списках політичних сил і знатимуть своїх кандидатів, що дуже важливо. Адже сьогодні далеко не всі “мажоритарники” в місцевих радах насправді ефективні представники своїх виборців. Скажу більше – саме депутати мажоритарники, є ті люди, які за допомогу у вирішенні певних проблем своїх округів міською владою - постійно підтримують міських голів, забезпечуючи таким чином про мерські більшості в радах. Думаю це не зовсім правильно.

15.12.2014Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2014p. 
На головну сторінку