№686 від 15.12.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Виставка
Як кажуть, справжній художник здатний малювати не тільки фарбами та пензлем, а тим що підвернеться під руку в хвилини натхнення.
Художні вироби серед яких два десятки картин, прикраси, аксесуари, предмети інтер’єру, сумки зі шкіри виконані в авторській техніці, яку брат та сестра практикують протягом 15 років. Серед сюжетів картин із шкіри - мальовничі українські пейзажі, сільські хатинки, замки, композиції з квітами та музичними інструментами. Окрім того, глядач може побачити фоторепродукції картин, що знаходяться у приватних колекціях. А ще обидва майстри зі шкіри навчають цьому ремеслу дітей в підліткових клубах міського управління у справах сім’ї молоді та спорту.
Олександр вже 10 років викладає у підлітковому клубі “Мрія”, де разом із батьком займалися обидва його сини. Тетяна вже більше року працює у підлітковому клубі “Гроно”. Тетяна та її брат Олександр беруть активну участь в мистецьких фестивалях, ярмарках, виставках декоративно-прикладного мистецтва. Багато їхніх робіт перебувають в приватних колекціях України та інших країн.
Цікаво, що за першою спеціальністю брат та сестра не художники. Олександр – викладач музики, а Тетяна інженер. Першою цікавитися виробами зі шкіри почала Тетяна, коли працюючи інженером, пішла навчатися у вечірню художню школу за спеціальністю “різьблення по дереву”.
- Коли я після інституту пішла працювати інженером, відчувала, що це не моє, хотілося робити щось більш творче, – розповідає Тетяна Соловей. - Коли вчилася на різбляра в луцькому училищі і робила дипломний проект, знайшла в літературі інформацію про вироби зі шкіри і це мене зацікавило. Згодом працювала на фірмі, де шили сумки і залишалися різнокольорові клаптики зі шкіри, тоді й почала щось майструвати. Першими виробами були квітки, заколки зі шкіри. Шукала літературу за якою вчилася самостійно майструвати зі шкіри картини.
Зараз вчу майструвати зі шкіри дітей у підлітковому клубі “Гроно”. Запитую в них, що було б цікаво зробити зі шкіри – вони подають ідеї, і ми їх відтворюємо у шкірі. Якщо роблю картину, то спочатку замовляю рамку, а потім розміщую в ній сюжет. Мої роботи купляли такі зірки естради, як Клара Новікова, Ян Арлазоров та інші.
- Сестра почала робити вироби зі шкіри раніше, і з часом зацікавила цією технікою й мене, - повідав Олександр Соловей. - Це не перша наша спільна виставка. Виставлятися разом трохи простіше – бо не усі роботи які ми робили є в наявності – щось знаходиться в приватних колекціях. Були часи коли спочатку ескіз робив я і по ньому майстрував картину. Зараз у процесі створення сюжету є чимало імпровізації. Сюжет не рідко залежить від гами кольорів шкіри, яка є під рукою. Якщо є відтінки синього - це може бути морський сюжет, або хмари у краєвиді.
На виготовлення однієї картини може піти як кілька днів так і кілька тижнів, або місяців – усе залежить від натхнення. Властивості шкіри настільки різноманітні, що їх можна використовувати в будь-яких художніх композиціях та виробах. Наші картини нерідко стають прикрасою інтер’єру, та милують око глядача. До чого ми і прагнемо у творчості.
Виставка робіт зі шкіри “Творці краси” триватиме у відділі мистецтв до 30 грудня.
15.12.2014 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2014p. На головну сторінку |