№205 від 15.09.2005p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#17 вересня – День працівників цивільного захисту
Усі рівняни, мабуть, пам’ятають страшну, але зі щасливим закінченням історію, яка трапилася взимку цього року на річці Устя. 10-річний учень однієї з рівненських шкіл Дмитро вирішив вигуляти свого собаку. Раптом пес, не реагуючи на команди господаря, вибіг на водойму, яку тільки-тільки вкрив шар тонкого льоду. Дмитрик попрямував за ним. Відійшовши за кілька метрів від берега, хлопчик послизнувся і опинився у воді. Здавалося, біда була неминуча. Але, на щастя, поблизу річки в той час проходив заступник начальника управління по роботі з персоналом головного управління МНС України в Рівненській області, підполковник внутрішньої служби Євген КОЗЬМІН. Він врятував хлопчика за лічені хвилини.
Пощастило й мешканці одного з сіл Дубенського району, пенсіонерці Вірі Занюк. Збираючи хмиз у занедбаному саду, жінка провалилася в захаращений колодязь. На її відчайдушний крик прибігла сусідка. Саме вона і викликала швидку медичну допомогу та пожежно-рятувальну службу м.Дубно. Рятувальники швидко встановили контакт з потерпілою, в колодязь-пастку (40 метрів вглиб) почав спускатися старший пожежний СДПЧ-13 м.Дубно, сержант внутрішньої служби Анатолій ЗІРУК. Чи варто казати, що операція з порятунку людини, як завжди, завершилася благополучно?!
Саме цих двох рятувальників керівництво головного управління МНС України в Рівненській області запрпонувало відзначити на Всеукраїнському конкурсі “Рятівник року”. Цю та іншу інформацію оприлюднив на прес-конференції начальник головного управління МНС України в Рівненській області, генерал-майор служби цивільного захисту Микола КОСТЮК.
За словами Миколи Васильовича, за вісім місяців 2005 року в Рівненській області із вогняного полону було врятовано 26 громадян, а також матеріальних цінностей на суму понад 6 мільйонів гривень.
159 разів підрозділи Народної служби порятунку надавали допомогу населенню (в тому числі на водоймах врятовано 87 людей), 14 разів підрозділи МНС виїжджали ліквідовувати надзвичайні ситуації, 43 рази - наслідки ДПТ, 37 разів – на піротехнічні роботи.
Сьогодні створюється аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Він складатиметься із рятувальних відділень, групи рятувальних водолазних робіт, інженерної групи. Удвічі зросте чисельність групи піротехнічних робіт, відділень радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
- Також варто зазначити, що ми працюємо й на перспективу, - на закінчення додає Микола Васильович. - У найближчому майбутньому в Рівному та області буде цілодобово діяти телефон служби порятунку 112 (щось на зразок американського 911 - прим.авт.). Незабаром такий телефон в якості експерименту введуть у Харкові, а з початку 2006 року – по всіх областях України.
Але це в майбутньому, а поки що хочу привітати усіх колег з прийдешнім святом і побажати усіх благ, а також якомога менше надзвичайних ситуацій!
15.09.2005 | Інна РЕВУХА |
Рівне-Ракурс №10 від 15.09.2005p. На головну сторінку |