№688 від 25.12.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Фотовиставка
Фотографує не фотоапарат, а фотограф. Саме про це розповів вихованцям фотогуртка підліткового клубу “Лілея” рівненський фотомитець Олег Жилін, який зробив звичайною цифровою “фотомильницею” 5 персональних фотовиставок та здобув звання заслуженого фотохудожника міжнародної фотофедерації EFIAP.
Закінчення року передбачало якісь певні підсумки досягнення юних фотомитців. Отже, кульмінацією свята стало підведення підсумків традиційного фотоконкурсу “Барви осені 2014”, який проводиться в соціальній мережі на сторінці фотогуртка Лілея. Діти розміщують в “контакті” власні фотосюжети, присвячені осінній тематиці – пейзажі, натюрморти, портрети, а переможці визначаються шляхом голосування глядачів. Отже, цього року перше місце отримало фото учениці НВК№2 Анни Приймак, на якому вона зобразила яскраве осіннє листя. Друге місце виборола учениця того ж учбового закладу - Марина Романюк. Третю позицію здобула учениця ЗОШ№25 Лілія Мельник, яка неодноразово була переможцем подібних фотоконкурсів. Відзнаку журі за результатами фотоконкурсу та досягнень у фотосправі отримав 11-річний фотоаматор, учень ЗОШ№19 “Лілея” Анатолій Гарасюк. Протягом жовтня-грудня хлопець влаштував три персональні фотовиставки “Храми Рівненщини”, висвітлюючи на фото духовне та історичне підґрунтя нашого краю. Перша його фотоколекція з 11 фото, які представляли церкви Рівненщини, відкрилася 14 жовтня в стінах фотогуртка. Наступна виставка, яка вже складалася з 30 фото, відбулася в ЗОШ№ 19, де навчається хлопець. 19 грудня ця ж виставка, доповнена новими фото, була презентована учням ЗОШ№5 міста Кузнецовська. Фотографувати церкви Анатолій почав цього літа, об’їздивши разом із дідусем Анатолієм Анатолійовичем не один населений пункт.
Як треба працювати над певною тематикою у фотомистецтві розповів дітям відомий рівненський фотомитець Олег Жилін - переможець і учасник багатьох міжнародних конкурсних фотовиставок. Він показав дітям не лише цифрові фото, але й надруковані, ті, що брали участь у різних фотовиставках.
- На мій погляд, у кінцевому результаті фото має бути надруковане та представлене на виставці, – розповідає Олег Жилін. - Я дуже полюбляю фотографувати макро – це те маленьке, що багато людей не помічають буквально під ногами. Працюючи в селі на городі, фотоапарат завжди біля мене, адже можна натрапити на цікавий сюжет – рослину, комашку. Для збільшення сюжетів макрозйомки свого часу зробив саморобну насадку з лінзою на об’єктив “фотомильниці”. Юні фотоаматори мають бути всебічно розвинуті, працювати над собою. Раджу їм дивитися фільми з точки зору постановки кадру, освітлення. Чим багатший в них буде внутрішній світ, спостережливість, тим цікавіше будуть виходити фотосюжети. Фотограф має спостерігати навколишній світ, знаходити сюжети там, де їх не бачать інші.
- На фотогуртку займаюся вже третій рік, вчуся в Аграрному коледжі, - розповідає автор персональної фотовиставки Тетяна Мізюрко. - Протягом двох років з того моменту, як в мене з’явилась дзеркальна фотокамера, фотографувала різні сюжети, природу, своїх друзів, знайомих. До виставки увійшли 29 фото, але це не усі фото, адже їх значно більше, ніж змогла вмістити зала. В перекладі з англійської назва виставки означає “Невидане”, тобто це ті фото яких ще ніхто публічно не бачив. Решту моїх фотографій показала у цифровому вигляді. На виставці представлені портрети, постановочне фото та макрозйомка. Заняття на фотогуртку відкрили мені багато секретів фотосправи, а завдяки портретному жанру в мене з’явилося багато друзів.
25.12.2014 | Тарас Заканадський |
Рівне-Ракурс №10 від 25.12.2014p. На головну сторінку |