№691 від 26.01.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Лікарські рослини і приправи
Меліса – найближча родичка м’яти до її ніжного і тонкого м’ятного аромату домішені нотки лимонного запаху, тому часто мелісу називають лимонною м’ятою. Корисні властивості меліси не менш потужні і великі по спектру дії, чим у м’яти. Користь цієї трави для організму людини величезна і обумовлена її багатим вітамінно-мінеральним складом.
Відвари з меліси дуже ефективні при самих різних жіночих захворюваннях: дисфункціях яєчників, гормональних порушеннях, запальних процесах. Мелису прописують при болях і спазмах під час критичних днів, при токсикозі у вагітних, а також в період важкої менопаузи.
Рослина виявляє седативну, розслабляючу і заспокійливу дію на організм, з цієї причини чай з нього прописують для лікування усіх видів нервових захворювань (психозів, неврозів, нервових виснаженнях і безсонні). Педіатри рекомендують напувати відваром з меліси гіперактивних дітей які нездатні зосередитися – рослина покращує пам’ять, усидливість і здібності до концентрації.
Настій або відвар меліси рекомендують приймати при виразках шлунку і дванадцятипалої кишки. Рослина покращує травні функції шлунку, виявляє жовчогінну і гемостатичну дію. Мелиссу корисно приймати для нормалізації сердечного ритму різного походження, нервового тремтіння.
Чай з меліси показаний гіпертонікам, людям, цукровим діабетом, а також тим хто страждає недокрів’ям і іншими хворобами, пов’язаними з порушеннями складу крові. Мелисса має здатність м’яко очищати кишковик, оновлювати склад крові і лімфи.
Рослина має цікаву особливість: для досягнення потрібного результату необов’язково приймати великі дози меліси, досить невеликої кількості, щоб досягти бажаного лікувального ефекту.
Завдяки противірусним властивостям, траву використовують для боротьби з різними вірусними захворюваннями: кором, грипом, герпесом. Меліса – це натуральний тонізуючий засіб, який допомагає впоратися з хронічною втомою, меланхолією, депресіями, зниженням працездатності, з наслідками фізичної і розумової перевтоми. Допомагає рослина і при шкірних хворобах: оперізувальному лишаї, екземі, нейродерміті, грибкових поразках шкірних покривів, вугровому висипі, а також укусах комах.
Листя рослини виявляє на організм протисудомну, болезаспокійливу, сечогінну, протиблювотну і спазмолітичну дію (знімають спазми мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин).
Мелісу не рекомендують вживати при індивідуальній непереносимості і артеріальній гіпотензії. Інших протипоказань у рослини немає.
26.01.2015 |
Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2015p. На головну сторінку |